YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Metrobüste ilginç eylem
Genç Türkiye Platformu üyeleri, metrobüslerde yaşanan itiş kakışları protesto etmek amacıyla 'metrobüste yer verme' eylemi gerçekleştirdi.
Metrobüste ilginç eylem
02 Aralık 2013 / 22:06 Güncelleme: 02 Aralık 2013 / 22:13

İlk durakta metrobüse binerek oturan platform üyesi gençler daha sonra yaşlı, hamile ve çocuklu kadınlara oturdukları yerleri verdiler.

Genç Türkiye Platformu üyeleri, bugün ilk olarak Söğütlüçeşme Metrobüs Durağı'na gelerek metrobüslere bindiler. Gençler daha sonra ilerideki duraklarda metrobüse binen ve oturacak yer bulamayan özellikle yaşlılara, hamile ve çocuklu kadınlara oturdukları yerleri verdiler.

Eylemin ardından Uzunçayır Metrobüs Durağı'nda platform adına basın açıklaması yapan Genç Türkiye Platformu Genel Başkanı Muhammed Ali Karakaş şöyle konuştu:

İnsanlar birbirini hor görüyor, birbirinin üstüne basıyor

"Platformumuz aktif gençlik derneklerinden oluşmaktadır. Gençlik dernekleriyle bir proje kapsamında biraraya geldik. Arkadaşlarımız 45 ayrı durakta gruplar halinde kadınlara yaşlı bayanlara, çocuklu bayanlara yer verdiler. Bu yer vermenin amacı saygı, sevgi, huzuru ve toplumdaki birlikteliği bir araya getirmektir. Çünkü baktığınız zaman otobüs duraklarında adeta insanlar birbirlerini hor görüyor, birbirinin üstüne basıyorlar. Biz gençlik olarak, bu tarz bir gençliğin olduğunu göstermeye çalıştık. Gayet verimli bir etkinlik oldu."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler