YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Metin Uca İslamiyetle dalga geçti
Metin Uca İslamiyetle dalga geçti
15 Aralık 2015 19:54
Televizyoncu Metin Uca, Twitter hesabından paylaştığı resim üzerinden Hazreti İbrahim ve oğlu Hazreti İsmail'in başından geçen kurban kıssasıyla dalga geçti. İslam dininin değerleri hakkında hadsiz yorumlarda bulunan Uca'ya tepki yağdı.

016'ya sayılı günler kala televizyoncu Metin Uca, yılbaşı ile ilgili bir fotoğraf paylaşarak hadsiz yorumlarda bulundu. Alperen ocaklarına bağlı bir grup gencin, üzerinde yılbaşı kutlamalarına tepki niteliğinde yazının bulunduğu pankartlı fotoğrafını Twitter hesabında paylaşan Uca, fotoğrafa hadsiz bir yorum getirdi.

“Yozlaşmaya hayır! 7 Hristiyan bir danaya ortak olmadıkça; çam ağacı süslemem" yazılı pankartı paylaşan Uca, “Oğlunu kesene gökten koç gelmesi akılcı gerçekçi ve normal ama çatıdan hediye bırakması tuhaf öyle mi?" diyerek İbrahim peygamberin oğlu İsmail peygamberin kurban edilmesi ile dalga geçti.

Metin Uca 2007 yılında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerine adaylığını koymuştu.

151220151736523308587_3.jpg

Kur'an-ı Kerim'de İsmail kıssası

Kur'an-ı Kerim'de Sâffât suresinin 100. ayetinde İbrahim aleyhisselamın “Rabbim, bana salihlerden olacak bir evlat nasip eyle" şeklindeki duası üzerine 101. ayette bu duasının kabul edildiği ve kendisine yumuşak başlı, uysal (halim) bir çocuk bahşedildiği belirtilir. Duasına karşılık kendisine ihsan edilen İsmail aleyhisselam'ı Allah celle imtihan için kendi yolunda kurban etmesini istemiş,102. ve devamı olan ayetlerde bu çocuğun kurban edilmesi ve neticesinde hem çocuğun hem de İbrahim aleyhisselamın imtihanı başarı ile geçtikleri anlatılmaktadır.

 

iranla kapışmamızı bunlar çok ister..
 // hursit dilaver
islam ülkelerinin halini gördükten sonra bunun bunu diyeceği belliydi.biz önce kendimizi adam edelim. batının istediği ve çetin altanın 25 yıl önce yazdığı gibi amaç iran türk savaşı.. sonunda kolu kanadı kırılmış 2 ülke..30 sene belini doğrultamayacaklar falan.ne dedi NATO papazı.. bu müslümanların savaşı.. bana ne yahu.. işte bu kadar..biz de de kuçu kuçuları da oldukça allah bu ülkeyi ve tayyip beyi korusun....
15 Aralık 2015 Salı 22:43
senin kafan almaz
 // m mmm
sizler güya okumuş sanatcı falansınız ha. her şeyin bir uzmanı var. bir insan bilmediği konuda konuşursa bu adam gibi hem dinden çıkar hemde şebek olur. hani bir söz var biliyorsan konuş ders alsınlar bilmiyorsan sus adam sansınlar. bilmediğin işlerde konuşmaaaaaaaaaaa. bu dine senin gibi nicelere k. ler dil uzattı . ...
15 Aralık 2015 Salı 21:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler