YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mete'ye sevgi seli
Gazeteci-Yazar Ömer Lütfi Mete son yolculuğuna tekbirlerle uğurlandı. Çok sayıda seveninin katıldığı cenaze namazının ardından Mete'nin cenazesi Çengelköy'deki aile mezarlığında defnedildi.
Mete'ye sevgi seli
19 Kasım 2009 / 17:10 Güncelleme: 19 Kasım 2009 / 17:16

Kurtlar Vadisi dizisinde Polat rolünü oynayan Necati Şaşmaz ile Hasan Kaçan cenaze aracına binerek mezarlığa kadar gitti.

Dün geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Ömer Lütfi Mete, Marmara ilahiyat Vakfı Camii'nde ikindi vakti kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi. Cenaze namazında Mete'yi ailesinin yanı sıra binlerce seveni uğurladı. Cenazeye Ömer Lütfi Mete'nin çocukları Ali Buhara, Müçteba, Berra, Hicaz Mete, kardeşleri Yunus Bahri Mete, Ayşe Hacıosmanoğlu, Alime Kocaman, Aliye Kaptan, Atiye Aslan, Emine Giritlioğlu, dayısı Hızır Saral'ın yanı sıra İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete,AK PArti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, MHP İstanbul İl Başkanı İhsan Barutçu, Necati Şaşmaz, Hasan Kaçan, Ali Müfit Gürtuna, Avni Özgürel, Mahir Kaynak, Meral Akşener, İsmail Türüt, Şadan Kalkavan, Gani Rüzgar Şavata gibi sanat ve siyaset dünyasından isimler de yer aldı.

Cenaze namazının kılınması ve helallik alınmasının ardından Mete'nin tabutu omuzlara alındı. İlk davrananlardan olan Necati Şaşmaz uzun süre tabuta omuz verdi. Daha sonra Mete'nin tabutu tekbirler eşliğinde eller üzerinde taşınarak cenaze aracına kadar götürüldü. Necati Şaşmaz ve Hasan Kaçan da cenaze arcımda binerek mezarlığa gitti. Mete'nin cenazesi Çengelköy Mezarlığı'ndaki aile kabristanında toprağa verildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler