YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den yağış uyarısı
Meteoroloji'den yağış uyarısı
15 Ekim 2010 13:26
Meteoroloji İşleri kuvvetli yağış uyarıısnda bulundu. İşte dikkatli olması gereken iller;

Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Göller Yöresi, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Afyon, Kütahya, Kahramanmaraş, Niğde, Sivas, Adana ve Osmaniye'de, saat 23.00'e kadar gök gürültülü sağanak bekleniyor. Öğle saatlerinde ise Ankara, Eskişehir, Çankırı ve Çorum çevrelerinde kuvvetli yağış olacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ''meteorolojik uyarı''ya göre, Marmara'nın doğusu (Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Yalova ve öğle saatlerinde İstanbul), Batı Karadeniz, Göller Yöresi (Isparta, Burdur ve Antalya'nın iç kesimleri), Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt, Artvin), Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Afyon, Kütahya, Kahramanmaraş, Niğde, Sivas, Adana ve Osmaniye'de saat 23.00'e kadar gök gürültülü sağanak bekleniyor. Öğle saatlerinde ise Ankara, Eskişehir, Çankırı ve Çorum çevrelerinde kuvvetli yağış olacak.

Uyarıda, ani sel, su baskını, heyelan ve yıldırıma karşı yetkililerin ve vatandaşların gerekli tedbirleri almaları istendi. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler