YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den Van'a uyarı!
Depremzedeye kötü haber... Van'a 3 gün aralıksız kar yağacak. Yani depremin vurduğu Vanlılar'ı bir de soğuk hava ve kar vuracak...
Meteoroloji'den Van'a uyarı!
12 Ocak 2012 / 13:56 Güncelleme: 12 Ocak 2012 / 13:56

Van'da akşam saatlerinden beri etkili olmaya başlayan kar yağışının 3 gün boyunca belli aralıklarla devam edeceği bildirildi.

Hafta başından itibaren yurtta etkili olan kar, akşam saatlerinde deprem bölgesi Van' ulaştı. Hava sıcaklığının 0 derece olduğu kent merkezinde bulunan 75. Yıl çadır kentinde kalan vatandaşlar dışarı çıkarak kar topu oynamanın keyfini çıkardı.

Çadırının önündeki karı temizleyen depremzede Recep Kaya, önceki yıllara göre Van'da bu yıl karın az yağdığını ifade ederek, ''Bu zor günlerimizde bu da Allah'ın bir nimetidir. Kış memleketi elbette kar yağacak. Allah'a çok şükür hava çok da soğuk değil'' dedi. 
 
Kar yağışı 3 gün boyunca aralıklarla devam edecek
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğünün internet sitesinden alınan verilere göre, akşam saatlerinde Van'da başlayan kar yağışı 3 gün boyunca belli aralıklarla devam edecek. Hava sıcaklığında ise büyük bir düşüş beklenmiyor.

İl merkezinde hava sıcaklığı en düşük eksi 3, gündüz ise 3 derece olacağı belirtilerek, yüksek kesimlerde gece saatlerinde yaşanabilecek don olaylarına ve buzlanmaya karşı uyarı yapıldı.

Öte yandan kent merkezinde başlayan kar yağışıyla Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü ekipleri yol temizleme ve buzlanmaya karşı ise tuzlama çalışmalarına başladığı bildirildi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler