YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den uyarı!
Meteoroloji'den uyarı!
11 Mayıs 2011 09:36
Sıcaklıklar yurdun güneybatı kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; öğle saatlerinde Güney ve İç Ege (İzmir, Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar) ile Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Sivas, Bolu, Karabük ve Tunceli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yurdun güneybatı kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

 RÜZGAR: Yurdun kuzey ve batı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), iç ve doğu kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ile zamanla İç Anadolu'nun güney ve doğusunda kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinde Güney ve İç Ege (İzmir, Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar) ile Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Sivas, Bolu, Karabük ve Tunceli çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım düşmesi, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), öğle ve akşam saatlerinde İç Anadolu'nun güney ve doğusunda güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (deniz ulaşımında aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ ile öğle saatlerinden sonra Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esecek.

EGE: Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra Kahramanmaraş, Osmaniye ve Adana'nın kuzeydoğu ilçeleri ile öğle saatlerinden itibaren Batı Akdeniz, gece saatlerinde Adana ve Mersin çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra kuzeybatı kesimleri ile Kayseri ve Sivas, öğle saatlerinden itibaren bölgenin kuzey, iç ve batısı, gece saatlerinden sonra Karaman çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale ve Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; öğle ve akşam saatlerinde bölgenin güney ve doğusunda güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra Bolu çevreleri, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Bolu ve Karabük çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah Gümüşhane ve Bayburt çevreleri, öğle saatlerinde bölgenin iç kesimleri, akşam saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların: öğleden sonra Tokat'ın doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah batısı ile Erzurum çevreleri, öğleden sonra bölgenin kuzey ve batısı aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle ve akşam saatlerinde Tunceli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Adıyaman çevreleri ile öğleden sonra Diyarbakır, Gaziantep ve Şanlıurfa sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
 

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler