YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den uyarı!
Meteoroloji'den uyarı!
02 Mayıs 2011 10:39
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü bakın hangi iller için kuvvetli yağış uyarısında bulundu?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek yağışların; öğle saatlerinde Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Doğu Karadeniz kıyıları ile Balıkesir ve Bursa çevrelerinde sis görülecek.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Güneyli yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinde Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, taşkın, lokal dolu yağışı vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu (Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Bursa ve Bilecik) ile öğle saatlerinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri hafif sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde Bandırma ve Bursa Yenişehir çevrelerinde sis görülecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Kütahya ile öğle saatlerinde Manisa, Afyonkarahisar ve Uşak çevreleri hafif sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş) ile Isparta çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu ile öğle saatlerinde bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile öğleden sonra Giresun, Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarınde sis görülecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve batısı ile öğle saatlerinde bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler