YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den uyarı...
Meteoroloji'den uyarı...
07 Nisan 2011 09:40
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son tahminleri şöyle;

Yapılan son değerlendirmelere göre; Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Denizli, Muğla, Aydın, Kocaeli ve Sakarya çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar; Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında sağanak ve gökgürültülü sağanak, yağış alan diğer yerlerde yağmur ve sağanak, Erzurum, Kars ve Ardahan'ın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; Mardin, Batman, Şırnak, Siirt ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette Marmara ile Kıyı Ege'de kuvvetlice (30-40 km/s) esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Mardin, Batman, Şırnak, Siirt ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli yağış beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksama, vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Kocaeli ve Sakarya çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Muğla, Aydın ve Denizli ile Afyon'un doğu kesimleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, kuzeydoğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan) yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler