YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den uyarı!
Meteoroloji'den uyarı!
01 Nisan 2011 09:11
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü sis ve yağış uyarısında bulundu!

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında sabah saatlerinde yer yer sis beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, güney kesimlerde ise 2 ila 4 derece artacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta, kuzeybatı kesimlerde zaman zaman kuvvetli olarak esecek.

 METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

SİS UYARISI: Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında sabah saatlerinde sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde düşüş vb.)karşı yetkililerin ve ilgililerin dikkatli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Isparta ve Burdur ile Antalya'nın batı ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve batısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Konya, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Sivas) kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin kıyı kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Orta Karadeniz'in kıyı kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van, Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevreleri çok bulutlu kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler