YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den uyarı!
Meteoroloji'den uyarı!
25 Şubat 2011 09:56
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yağışlarla ilgili uyardı!

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde görülecek olan yağışların; sabah Antalya, öğleden sonra ve akşam Antalya'nın doğu ilçeleri, Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay, Erzincan, Tunceli, Bingöl ve Muş ile gece saatlerinde Malatya ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile, Edirne, Kırklareli, Sivas, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derce azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Kuzey ve batı bölgelerde kuzey ve kuzeydoğu, güney ve doğu bölgelerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif ve ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Ege Kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; sabah Antalya, öğleden sonra ve akşam Antalya'nın doğu ilçeleri, Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay, Erzincan, Tunceli, Bingöl ve Muş ile gece saatlerinde Malatya ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, taşkın, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ile Ege Kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: İç ve Doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Tekirdağ ile Çanakkale'nin yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu, Edirne ve Kırklareli çevreleri kar yağışlı geçecek. Rüzgar; bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esecek.

EGE: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Tekirdağ ile Çanakkale'nin yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu, Edirne ve Kırklareli çevreleri kar yağışlı geçecek. Rüzgar; bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esecek.

AKDENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah Antalya, öğleden sonra ve akşam Antalya'nın doğu ilçeleri ile Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay, gece saatlerinde Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmurlu, Sivas çevreleri karla karışık yağmur ve yüksek kesimleri kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ve Karabük ile öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmurlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmurlu, Gümüşhane, Bayburt ile Artvin'in yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde kıyılarında sis görülecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; öğleden sonra ve akşam Erzincan, Tunceli, Bingöl ve Muş, gece saatlerinde Malatya çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, Malatya ve Elazığ'da yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmurlu geçecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler