YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den uyarı!
Meteoroloji'den uyarı!
24 Şubat 2011 09:04
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü kuvvetli yağışlar konusunda uyardı. İşte dikkatli olması gereken iller...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde görülecek yağışların, Antalya, Bingöl, Bitlis, Muş, Siirt, Şırnak ile Diyarbakır ve Batman'ın kuzeydoğusunda kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

HAVA SICAKLIĞI: İç kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

 RÜZGAR: Kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu, diğer bölgelerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, kuzeybatı kesimlerde kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Antalya, Bingöl, Bitlis, Muş, Siirt, Şırnak ile Diyarbakır ve Batman'ın kuzeydoğusunda kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, taşkın vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

EGE: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar kıyı kesimleri ile güneyinde sağanak ve gökgürültülü sağanak, iç kesimlerde yağmur şeklinde olacak.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar Antalya il genelinde kuvvetli olacak.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Karaman ve Sivas çevreleri ile zamanla bölge geneli aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışlar Sivas çevrelerinde gece saatlerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur; Gümüşhane, Bayburt ile Artvin'in yüksek kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların Bingöl, Bitlis, Muş ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor. Bölgede eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışlar Siirt ile Diyarbakır ve Batman'ın kuzeydoğusunda yer yer kuvvetli olacak.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler