YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den uyarı!
Hava sıcaklığı yurt genelinde 2 ila 4 derece azalacak...
Meteoroloji'den uyarı!
01 Şubat 2011 / 08:36 Güncelleme: 01 Şubat 2011 / 08:38

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde aralıklarla görülecek olan yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları (Ordu, Giresun, Trabzon, Rize) ile Batman çevrelerinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yurt genelinde 2 ila 4 derece azalacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz'de kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

UYARILAR

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Trakya ile yurdun iç ve doğu bölgelerinde, bu gece ve yarın (Salı) yükseklerde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzlıklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Yalova, Bilecik, Kocaeli ve Sakarya çevreleri aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgar; bölgenin batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

EGE: Parçalı zamanla çok bulutlu geçecek. Rüzgar, kıyı kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek. Gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı, doğusu çok bulutlu geçecek. Rüzgar; bölgenin batısında kuzeyli yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esecek.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölgenin doğusu (Niğde, Yozgat, Kayseri, Sivas ve Nevşehir) aralıklı kar yağışlı geçecek. Bölgenin yükseklerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olacak. Yükseklerde kuvvetli olmak üzere, bölgenin iç kesimlerde gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle karla karışık yağmur ve kar, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde yağmur şeklinde olacak. Yükseklerde kuvvetli olmak üzere, bölgenin iç kesimlerde gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusu aralıklı kar yağışlı geçecek. Kuzey kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, Batman ve Siirt çevreleri yağmur, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu geçecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler