YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den uyarı
Meteoroloji'den uyarı
29 Aralık 2010 10:10
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü vatandaşları uyardı. İte dikkatli olması gereken iller;

Aydın ve Muğla çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak; Sakarya, Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinde yağmur ve sağanak; Kütahya, Afyon, Bilecik, Eskişehir ile Bolu çevrelerinde ise karla karışık yağmur ve kar bekleniyor.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarıya göre, sabah saatlerinden itibaren Aydın ve Muğla çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak etkili olacak. Öğle saatlerinden sonra Sakarya, Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinde yağmur ve sağanak; Kütahya, Afyon, Bilecik, Eskişehir ile Bolu çevrelerinde ise karla karışık yağmur ve kar şeklindeki yağışlar kuvvetlenecek. Meteoroloji yetkilileri vatandaşları, yaşanabilecek su baskını, sel, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması konusunda uyardı.

Öte yandan, Aydın'ın batısındaki bulut kütlesinin, öğle saatlerine kadar, Aydın ve çevresinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara neden olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler