YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den uyarı!
Meteoroloji'den uyarı!
16 Kasım 2010 14:53
Yapılan son değerlendirmelere göre: Kıyı Ege ile Çanakkale, Antalya, Konya, Afyonkarahisar, Eskişehir çevreleri ve Mersin'in batı ilçelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor...

Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde yer yer sis, Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı ve Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı bölgelerimizde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

SİS UYARISI: Sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde görülecek sis olayının oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı (hava kalitesinde azalma, ulaşımda aksama vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah saatlerinde Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı ve Bayburt çevrelerinde yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

 BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra Çanakkale çevreleri hafif sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin güney ve doğusunda yer yer hafif sis görülecek.

EGE: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kıyıları ile Afyonkarahisar çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı, zamanla batısı çok bulutlu, Mersin'in batı ilçeleri ile Antalya çevreleri sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, batısı çok bulutlu Konya ve Eskişehir çevreleri hafif sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer hafif sis görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer hafif sis görülecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerde yer yer hafif sis görülecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin kuzeyinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer hafif sis görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler