YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den uyarı!
Meteoroloji'den uyarı!
10 Kasım 2010 12:09
Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor... Sıcaklık ülke genelinde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üstünde seyredecek...

Yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara'nın batısı ile Ege'nin kıyı kesimlerinde parçalı ve çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç bölgelerde yer yer sis, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülke genelinde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyredecek.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (40-70 km/s) olarak esecek.

SİS UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde iç bölgelerde görülecek sis olayının oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı (hava kalitesinde azalma, ulaşımda aksama vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt) ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda (Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Van) yer yer don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ LODOS UYARISI: Rüzgarın Marmara ile Ege'nin kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (Soba ve baca gazı zehirlenmesi, ulaşımda aksama vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı, sabah saatlerinde batısı çok bulutlu geçecek. Rüzgar güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esecek.

EGE: Parçalı, sabah saatlerinde kıyı kesimleri çok bulutlu geçecek. Rüzgar bölgenin kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, batısı parçalı ve az bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde doğusunda yer yer sis, kuzeydoğusunda don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer hafif sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı az bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer hafif sis, Bayburt çevrelerinde don olayı görülecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer don olayı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler