YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den sağanak uyarısı
Meteoroloji'den sağanak uyarısı
04 Ağustos 2012 15:56
Özellikle batı bölgelerinin iç kesimlerinde görülen kısa süreli ve yerel yaz sağanaklarının etkisini kaybedeceği ancak Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yağışların etkisini artıracağı bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, yarın Orta ve Doğu Karadeniz, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Sinop, Çankırı, Yozgat, Sivas ve Ardahan çevrelerinde yağış bekleniyor. Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışlar, akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında etkisini artıracak, akşam ve gece saatlerinde Rize başta olmak üzere Trabzon, Samsun, Ordu, Giresun ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olacak.

Pazartesi günü, Orta ve Doğu Karadeniz, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Bartın, Sinop ve İnebolu çevrelerinde yağış bekleniyor. Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların Samsun, Ordu Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde yerel ve kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. 

Salı günü, Orta ve Doğu Karadeniz ile Sinop, Sivas, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde yağış görülecek. Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların Samsun ve Ordu çevrelerinde yerel ve kuvvetli olması bekleniyor.

Yağışlar çarşamba, perşembe ve cuma günleri de Orta ve Doğu Karadeniz'de aralıklarla devam edecek. Hava sıcaklığının yağışla birlikte kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, güney, iç ve batı bölgelerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Açıklamada, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında önümüzdeki 3 gün süresince beklenen yerel kuvvetli yağış nedeniyle Rize, Samsun, Ordu, Trabzon, Giresun ve Hopa çevrelerinde yaşanabilecek ani sel, su baskını, taşkın, heyelan gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu. AA


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler