YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den kar uyarısı
Meteoroloji'den kar uyarısı
24 Aralık 2011 08:33
Meteoroloji kuvvvetli kar yağışı uyarısında bulundu. İşte dikkatli olması gereken iller;

 

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bölümünde görülecek yağışların, Adana, Osmaniye, Hatay çevrelerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak, Bolu, Kastamonu, Karabük, Sivas, Çankırı, Çorum, Yozgat, Amasya, Tokat, Ankara'nın kuzey kesimleri, Erzincan, Tunceli, Bingöl ile öğle satlerinden sonra Bitlis, Muş, Şırnak, Hakkari, Van ve Siirt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI :Kuzey, iç ve batı bölgelerde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR :Yurdun doğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, batısı ile orta kesimlerinde kuzeyli yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetlice (40-60 km/saat) esecek.
UYARILAR
KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI: Yağışların;Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, su baskını, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.
KUVVETLİ KAR YAĞIŞI UYARISI: Kar şeklinde görülecek yağışların; Bolu, Kastamonu, Karabük, Sivas, Çankırı, Çorum, Yozgat, Amasya, Tokat, Ankara'nın kuzey kesimleri, Erzincan, Tunceli, Bingöl ile öğle saatlerinden sonra Bitlis, Muş, Şırnak, Hakkari, Van ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, su baskını, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetlice (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Deniz ulaşımında aksamalar, Çatı uçması, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, bölgenin doğusunun aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinin ise kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetlice (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

EGE: Çok bulutlu, iç kesimleri aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar; bölgenin kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor

AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, doğusu ile sabah saatlerinde olmak üzere Antalya'nın doğu ilçeleri (Alanya, Gazipaşa) ile Anamur çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle sağanak ve gökgürültülü sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.Yağışların; Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklarla karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçmesi bekleniyor.Yağışların; Çankırı, Kayseri,Sivas,Yozgat ve Ankara'nın kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölge genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerinin ise karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bolu, Kastamonu ve Karabük çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklarla yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu,bölge geneli karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışlar; Erzincan, Tunceli, Bingöl ile öğle saatlerinden sonra Bitlis, Muş, Şırnak, Hakkari ve Van çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu, kuzey kesimleri ile Gaziantep ve Siirt çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler