YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den fırtına uyarısı
Meteoroloji uyardı. Bazı illerde kuvvetli yağış beklendiğini bildiren Meteoroloji Marmara içihn fırtına uyarısında bulundu...
Meteoroloji'den fırtına uyarısı
08 Ekim 2010 / 09:06 Güncelleme: 08 Ekim 2010 / 09:29

Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz, Marmara'nın doğusu ile Giresun çevrelerinde kuvvetli yağış beklendiği bildirildi.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıda, Orta Karadeniz (Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Tokat), İç Anadolu'nun doğusu (Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Karaman, Yozgat, Aksaray ve Sivas), Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş) ile Giresun çevrelerinde, öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın doğusunda(İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Bilecik ve Bandırma) kuvvetli yağış tahmin edildiği belirtildi.

Vatandaşların ve ilgililerin, ani sel, lokal su baskını, yıldırım gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

MARMARA'DA DA FIRTINA VAR...

Marmara'da, yer yer kısa süreli fırtına beklendiği bildirildi.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıda, İstanbul ile Çanakkale başta olmak üzere, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) zamanla kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına olacağının tahmin edildiği belirtildi. Fırtınanın hızının, 70 kilometreye kadar çıkabileceği kaydedildi.

Vatandaşların ve ilgililerin, çatı uçması gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler