YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den fırtına uyarısı
Meteoroloji'den fırtına uyarısı
27 Ağustos 2012 17:35
Meteoroloji'den fırtına uyarısı...
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz, Güney Ege ve Batı Akdeniz için fırtına uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Batı Karadeniz'de bugün akşam saatlerinden sonra kuzeybatı, doğusunda güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75 km/s) fırtına şeklinde esecek olan rüzgârın, gece saatlerinden sonra batısında, yarın öğle saatlerinden sonra doğusunda 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/s) kuvvetli fırtına; Doğu Karadeniz'de Salı günü öğle saatlerinden sonra batısı, gece geneli batı ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75 km/s) fırtına şeklinde esmesinin beklediği belirtildi. Fırtınanın Batı Karadeniz'de yarın gece saatlerinde, Doğu Karadeniz'de çarşamba günü öğle saatlerinde etkisini kaybedeceğinin tahmin edildiği kaydedildi.

Meteoroloji ayrıca Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden esen rüzgârın yarın öğle saatlerinden sonra 6 ila 8 kuvvetinde (60-75 km/s) fırtına şeklinde esmesinin beklendiği ifade edilerek, fırtınanın çarşamba günü öğle saatlerinde etkisini kaybedeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Batı Akdeniz'de yarın gece saatlerinden, çarşamba günü öğle saatlerine kadar, rüzgârın kuzeydoğu yönlerde kısa süreli 6 ila 8 kuvvetinde (60-75 km/s) fırtına şeklinde esmesi tahmin edildiği kaydedildi.

(CİHAN)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler