YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den bir uyarı daha...
Meteoroloji'den bir uyarı daha...
09 Mart 2011 12:34
Yoğun kar yağışı tüm yurdu etkisi altına aldı. Hayatı olumsuz etkileyen hava şartları ile ilgili meteroloji uyarıda bulundu...

Ege'nin kıyı kesimlerinde hafif, iç kesimlerde orta kuvvette; Akdeniz'in iç kesimlerinde hafif, yükseklerde orta kuvvette don olayı etkili olacak.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ''zirai meteorolojik uyarı''da, ülke genelinin Balkanlar ve Orta Akdeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altında olduğu belirtildi. Bu nedenle, 9-11 Mart tarihleri arasında geceleri, Ege'nin kıyı kesimlerinde hafif, iç kesimlerde orta kuvvette; Akdeniz'in iç kesimlerinde hafif, yükseklerde orta kuvvette don olayı beklendiği ifade edildi.

Tarımsal faaliyetin olduğu bu bölgelerde mevsim normalleri üzerinde gerçekleşen sıcaklıklar nedeniyle erken çiçeklenme ve meyve teşekkülü dönemindeki meyve, sebze ve fide üreticileriyle, serada üretim yapan yetiştiricilerin gerekli tedbirleri almaları; yörelerindeki don durumu hakkında daha detaylı bilgi almak için en yakın meteoroloji müdürlüklerine başvurmaları önerildi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler