YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mete Yarar: FETÖ Güneydoğu'da devletin hafızasını sildi
Güvenlik Uzmanı Mete Yarar FETÖ'nün devletin server'ını silerek Güneydoğu'da muhbirleriyle bağlantısını kestiğini söyledi.
Mete Yarar: FETÖ Güneydoğu'da devletin hafızasını sildi
09 Ağustos 2016 / 06:45 Güncelleme: 09 Ağustos 2016 / 10:00

TVNET canlı yayınında hain darbe girişimine dair soruları cevaplayan güvenlik uzmanı Mete Yarar, terör örgütü PKK hakkında da dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

FETÖ'CÜLER DEVLETİN HAFIZASINI SİLMİŞ

17-25 aralık sürecinin akabinde devletin hafızasının silindiğini belirten Yarar "Askerimizin bir kısmı PKK ile mücadele ederken diğer kısmı da terör örgütüne istihbarat veriyordu, o yüzden sonuç alınamıyordu ve şehit veriyorduk" şeklinde konuştu.

ERDOĞAN MARMARİS'TEN DİRENİŞİ YÖNETTİ

Mete Yarar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o gece Marmaris'ten kaçmayarak direnişi yönettiğini söyledi.

İşte Mete Yarar'ın o sözleri:

Sayın Cumhurbaşkanı kendisini oradan uzaklaştıracak helikopter geldikten sonra orayı terketmeyip önce toplumu yönlendirmeye çalışıyor. Yani bölgeden bir an evvel çıkıp gitmek istemiyor. Önce bütün organizasyonu yapıyor.

Helikopter alana geldikten sonra hemen binip gitmiyor. Cumhurbaşkanı önce Türkiye'nin her yanındaki organizasyonu yapmaya çalışıyor. Çünkü amacı önce gitmek değil, önce Türkiye'yi kurtarmak. Ben olsam giderim ama o oradan organize etmeye çalışıyor. 

 

 // isa
Darbenin ilk saatlerinde tam hatılamıyorum ekranda ya Mete Yarar yada Abdullah Agar dan biri söylemişti.Hiç bir askeri darbe ABD den habersiz yapılmaz deyince şahsen banada çok mantıklı gelmişti...
09 Ağustos 2016 15:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler