YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mete Yarar: Darbe girişiminin 1 numarası Türk olmayabilir!
Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, "15 Temmuz darbe girişiminin 1 numarası Türk olmayabilir" dedi. Yarar "Darbeyi saat 03.00 yerine 21.00'e alma emrini kim verdiyse, 1 numara odur" tespitinde bulundu.
Mete Yarar: Darbe girişiminin 1 numarası Türk olmayabilir!
23 Eylül 2016 / 11:22 Güncelleme: 23 Eylül 2016 / 11:30

Güvenlik politikaları uzmanı ve Özel Kuvvetler eski subayı Mete Yarar, FETÖ darbe girişiminin başarılı olması durumunda 16 Temmuz günü Türkiye'yi nelerin beklediğini analiz etti.

Yarar Sözcü'yeyaptığı açıklamada,'' En korkutucu olan, iç savaş çıkmasıydı. O zaman maalesef hayatını kaybedenlerin sayısını on binlerle ifade ederdik, Türkiye büyük bir badire atlattı'' dedi.

İşte Mete Yarar'ın 1 Numara iddiası ve darbe gecesine dair çarpıcı tespitleri;

DARBENİN 1 NUMARASI KİM?

Yurt içinde darbe girişiminin bir numarasının kim olduğu henüz ortaya çıkmış değil. Darbeyi saat 03.00 yerine 21.00'e alma emrini kim verdiyse, 1 numara odur.

Savcılar tüm şüphelilere şu soruyu sormalı. Saat 21.00'de ‘darbe girişimi başlasın' diye, emri kim verdi. Girişimi kim öne çekti? Bu sorunun net cevabı bulunursa, 1 numara da bulunur. Ama gözardı etmeyelim,1 numara Türk olmayabilir.

KANDİL DARBEYİ BİLİYORDU

Ben Kandil'in, 15 Temmuz'da darbe girişimi olacağından bilgisi bulunduğunu düşünüyorum ve Kandil'in 16 Temmuz'dan itibaren, PKK ve PYD unsurlarından oluşan 20-25 bin kişiyi bölgeye göndermesi de bir ihtimaldi. Sınırlarımız o gece kontrolsüz kaldı.

TÜRKİYE BÖLÜNÜRDÜ EN ÜRKÜTÜCÜ OLANI

Girişim başarılı olsa Güneydoğu'daki birliklerden de Ankara ve İstanbul'a kaydırmalar yapılacağı bilgileri var. Bu durumda Güneydoğu'daki hava üsleri ve askeri birlikler zayıflardı. Buraların terör örgütlerince ele geçirilip, silah ve mühimmata el konulması, uzun süreli iç savaş yaşanması, belki de on binlerin ölmesi kaçınılmaz olabilirdi. Ülkenin bölünmesi, bölge gücü olmaktan çıkmamız ve ulus devlet modelinin çökmesi en ürkütücü sonuç olurdu.

Etiketler:
 // Ahmet
O zaman açık konuş Büyükada'da o gece 12 kişi vardı. Hangisi ?...
23 Eylül 2016 13:46
 // mi
günaydıııın.....
23 Eylül 2016 12:42
sözcüye kadar düştünmü mete..
 // atiker
mete beg 1 numara üst akıl yani abd derin devleti dünyaya düzen verdiğini sanan şeytanın uşağı nekokoncular ingiliz kraliyet ailesi masonlar vatikan israil en sonda onların türkiye kolu köpeği satılmış fetö ve avanesi kısaca islam ve türkiye özelliklede cb erdoğan düşmanları yok yabancıymış yerliymiş ne farkeder darbeci subaylarında adladı türk ceblerinden dolar çıktı hepsi kendilerini satmış hainler...
23 Eylül 2016 Cuma 12:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler