YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mete Yarar: Çobanbey bölgesi ele geçirildi
Güvenlik uzmanı Mete Yarar, Cerablus'a çok yakın noktadaki Çobanbey bölgesinin ele geçirildiğini açıkladı.
Mete Yarar: Çobanbey bölgesi ele geçirildi
24 Ağustos 2016 / 10:11 Güncelleme: 24 Ağustos 2016 / 11:11

Haberturk TV'de Cerablus Operasyonunu değerlendiren Mete Yarar, "Kara harekatının safhaları var. Önce hedefler vurulur, kara harekatı için ortam oluşturulur, ardından kara harekatı böyle başlar. Hedefler işaretlenir, istihkam birlikleri mayın taraması yapar, ardından tanklar girer..Şu anda o yapılıyor. Yani kara harekatı unsurları şu an bölgede" dedi.

Mete Yarar, Cerablus'a çok yakın noktadaki Çobanbey bölgesinin de ele geçirildiğini açıkladı.

Yarar şöyle konuştu:

"Cerablus ile Çobanbey arasındaki hatta operasyon yoğunlaşabilir. Cerablus son hat mı? İlk hedef orası ama son olmayacak. Yani tek safhalı bir operasyon değil bu. Neden Cerablus? Sembolik önemi çok büyük. Hem sınıra çok yakın hem de emiryolu hattı orada. Türkiye için çok stratejik bir bölge.

Yani bir uç başı Cerablus. Konumu çok farklı oranın. İçeride IŞİD'in önemli silah deposu olabilir. Anti tank füzelerinin bulunduğu bölgeler imha edildikten sonra tamamen temizlenecek. Asıl sorun bu temizlenen alanın elde tutulması. Bu konu biraz soru işareti. Yani ele geçirilen bölgelerin elde tutulması önemli ve geniş bir coğrafya olduğu için de sorunlu. Biz orada Amerikalılar ne yapıyorsa onu yapıyoruz."

 // Ömer
amerika terörist örgütleri önce oluşturur sonra işgale zemin hazırlar. TÜRKIYE ise abd nin terör örgütü ile savaşır.fark bu. Yani abd ile aynı işi yapmıyoruz....
24 Ağustos 2016 11:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler