YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meslekten ihraç edilen 30 asker geri dönüyor!
İzmir Casusluk Davası'nda meslekten ihraç edilen askerlerle ilgili karar verildi. 30 askeri personel görevinin başına dönecek.
Meslekten ihraç edilen 30 asker geri dönüyor!
04 Şubat 2016 / 14:41 Güncelleme: 04 Şubat 2016 / 14:44

İzmir Casusluk Davası kapsamında meslekten ihraç edilen 30 askeri personelin göreve geri dönmesine karar verildi.

Askeri Yüksek İdare Mahkemesi, İzmir Casusluk Davası nedeniyle meslekten ihraç edilen 30 askeri personelin göreve iadesine karar verdi. Dava aşamasında 80'nin üzerinde askeri personelin askeri belge bulundurma suçlaması ile TSK ile ilişikleri kesilmişti.

30 PERSONEL GERİ DÖNÜYOR

Askeri Yüksek İdare Mahkemesi, bugün meslekten ihraç edilen 30 askeri personelin göreve iadesine karar verdi. Avukat Aykanat Kaçmaz, AYİM'nin bazı başvuruları davanın sürmesini 'bekletici mesele' yaptığını ve karar vermediğini belirterek, "Mahkeme şimdi de takdir hakkını beklememe yönünde kullandı ve 30 personelin mesleğe iadesine karar verdi" dedi.

ASKERLER MESLEKTEN MEN EDİLMİŞTİ

İzmir Askeri Casusluk Davası'nda yargılanan bazı askerler ise meslekten men edilmişti. Kesinleşen karar sonrası bu askerlerin bazıları Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru yapmıştı. Anaya Mahkemesi 'hak ihlali olduğuna' karar verirse bu isimlerin de mesleğe dönme şansı olacak.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler