YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mescid-i Aksa'nın altını kazıp Sinagoglar kuruyorlar!
Gazeteci Yazar Sadık Yalsızuçanlar'ın Kanal A ekranlarında yayınlanan programı Geçmiş ve Gelecek'in bu haftaki konuğu Anadolu Ajansı Arapça Yayınlar Genel Koordinatörü Turan Kışlakçı'ydı.
Mescid-i Aksa'nın altını kazıp Sinagoglar kuruyorlar!
23 Şubat 2014 / 15:56 Güncelleme: 23 Şubat 2014 / 16:01

Kışlakçı, kazı bahanesiyle İsrail'in Mescid-i Aksa'nın altını oyduğunu ve sinangoglar inşaa ettiğini söyledi.

İşte Kışlakçı'nın açıklamalarından öne çıkan satır başları,

Mescid-i Aksa şuanda çok zor durumda. İsrailliler maalesef Mescid-i Aksa'nın dört bir yanından alttan açtıkları tünellerle caminin altını oymaya başladılar. Bazen yer yer çökmeler oluyor cami içinde. Hedef Mescid-i Aksa'nın altından Sinegoglar kurmak. Adım adım Sinegoglar kuruyorlar.

Amaçları Süleyman Tapınağı'nı yeniden inşa etmek!

İlerde eğer bu cami yıkılırsa birkaç ay içinde Sinegogun derhal inşa edilmesi amaçlanıyor. Kendilerinin o düşündüğü Süleyman Mabedi dedikleri şeyi derhal inşa etmek için çalışıyorlar. Bu başından beri düşündüklerin şeyin uygulamaları da son 10 yılda gittikçe artmış durumda. Ariel Şaron'un Mescid-i Aksa'ya uğramasından sonra daha da arttı.

İslam dünyasına çağrıda bulundu...

İslam dünyası buna tepki veriyor. İslam konferansı örgütü sık sık bununla ilgili açıklama yapıyor ama bunu sık sık gündemde tutmak gerekiyor. Çünkü Mescid-i Aksa hakikaten zor durumda son günlerde.

İslam dünyasını bölmeye çalışanlar başarılı olamayacak

İslam coğrafyasını ılımlı, radikal diye bölmeye çalıştılar. Radikal islamcılar, şu islamcılar, bu islamcılar diye bölmeye çalıştılar yine olmadı. Çünkü İslam'ın ruhunda bu yok. Bölebilirsiniz, küçük gruplara ayırabilirsiniz ama İslam dünyası içinde Müslümanları birbirine kırdıracak büyük yapılar oluşturamazsınız.

 

KANALAHABER.COM

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler