YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mersin'de terör operasyonu
Mersin'de düzenlenen operasyonda, aralarında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 2'si kadın 8 kişi gözaltına alındı.
Mersin'de terör operasyonu
04 Temmuz 2010 / 14:22 Güncelleme: 04 Temmuz 2010 / 14:25

Mersin'de düzenlenen terör örgütü operasyonunda gözaltına alınan ve aralarında öğretmen ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 2'si kadın 8 kişi adliyeye sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, ''TKPML Konferans'' adlı terör örgütüne yönelik çalışma başlattı. Bu kapsamda il merkezinin yanı sıra Erdemli ve Tarsus ilçelerini de kapsayan operasyonda, aralarında üniversite öğrencileriyle öğretmenlerin de bulunduğu 2'si kadın 8 kişi gözaltına alındı.

Mersin Emniyet Müdürlüğünde ifadeleri alınan ve evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel belgeye ulaşılan zanlılar, Mersin Adliyesine sevk edildi.

Kentteki çok sayıda provokatif eyleme karıştığı belirtilen zanlıların, örgütün dağ kadrosunda görev alacak eleman temin ettikleri iddia edildi.

Bu arada, geçen hafta Tunceli kırsalında güvenlik güçleriyle terör örgütü arasında çıkan çatışmada ölü ele geçirilen Ç.Y'nin de mahkemeye çıkarılan zanlılar tarafından dağa gönderildiği kaydedildi.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler