YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mersin'de polise hain saldırı
Mersin'de polise hain saldırı
03 Aralık 2012 09:41
Mersin'de polis aracına yönelik silahlı saldırıda bulunuldu, Emniyet Müdürü Arif Öksüz, saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

Mersin Emniyet Müdürü Arif Öksüz, kentte polis aracına yönelik silahlı saldırı düzenlenmesiyle ilgili, ''Zanlılar, ellerindeki silahı ve olay yerine iki tane patlayıcıyı bırakıp kaçtı'' dedi.

Öksüz, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ndeki yaralı 2 polis memurunu ziyaret ederek, durumları hakkında yetkililerden bilgi aldı. Öksüz, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, bir ekip aracına, ara sokaktan muhtemelen 10-15 metrelik mesafeden 5 el ateş edildiğini söyledi.

Olayda kullanılan silahın, pompalı tüfek olduğunu dile getiren Öksüz, şunları kaydetti:

''Saldırı neticesinde, aracın ön ve yan camları kırılıyor. Çam parçaları da memurumuzun yüzünde ufak tefek yaralanmalara neden oluyor. Bir memurumuz ise kafasına saçma yarası alıyor. Saçmalardan biri memurumuzun yüzünü çiziyor, iki tanesi de deri altına geçiyor. Arkadaşlarımızın hayati tehlikeleri yok. Memurlarımız anında karşılık veriyorlar. Bunun üzerine zanlılar, ellerindeki silahı ve olay yerine iki tane patlayıcıyı bırakıp kaçtı.''

En kısa sürede zanlıları yakalayıp adalet karşısına çıkaracaklarını ifade eden Öksüz, ''Şahısların 4 kişi olduğu tahmin ediliyor. Olayla ilgili arkadaşlarımız sıcak takip yapıyorlar. Henüz herhangi bir gözaltı olayı yok'' diye konuştu.

Mersin'de devriye görevi yapan polis aracına yönelik düzenlenen silahlı saldırıda, polis memurları Nuh Mehmet Uslu ve Mahmut Gürocak yaralanmıştı. aa

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler