YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Merkez vurulduk anonsu alarma geçirdi
İzmir'de polis telsizinden "merkez vurulduk"anonsunun geçmesi hareketli saatlerin yaşanmasına neden oldu.
Merkez vurulduk anonsu alarma geçirdi
27 Kasım 2011 / 09:25 Güncelleme: 27 Kasım 2011 / 09:31

Bölücü terör örgütünün sözde kuruluş yıldönümü sebebiyle tüm güvenlik güçleri, önceden daha dikkatli olmaları konusunda uyarılmıştı.

İzmir'de de bu kapsamda geniş güvenlik önlemleri alındı. Kentte polisi alarma geçiren bir olay yaşandı. Dün saat 23.00 sıralarında, polis asayiş telsiz kanalından birkaç kez "merkez vurulduk" diye bir anons geçildi.

Polis Haber Merkezi, ekibi bulabilmek için defalarca anons yaptı. Ancak "vurulduk" anonsunu yapan kişiden "merkez vurulduk, merkez, merkez" kelimelerinin dışında başka bir ses çıkmadı. Bunun üzerine polis haber merkezi, anons eden ekibi bulabilmek için tüm ekipleri bulundukları kanalda çevrime (sırayla anons etmeye) çağırdı.

Bunun üzerine her birim kendi merkezine sırayla bilgi verdi. Araştırma sonucu, asayiş kanalından yapılan anonsun polisler tarafından değil, kanala sızan bir korsan tarafından yapıldığı anlaşılınca herkes derin bir nefes aldı. Asayiş kanalında bulunan ekipler başka bir kanala alınarak haberleşme oradan devam etti. İzmir polisi, şimdi herkesin yüreğini ağzına getiren o anonsu yapan kimliği belirsiz telsiz korsanını bulmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler