YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Merkel'i törenle karşıladı
Anıtkabir'i ziyaret eden Merkel, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.Almanya Başbakanı'nın bir sonraki durağı ise Başbakanlık Merkez Bina'sı oldu.
Merkel'i törenle karşıladı
29 Mart 2010 / 12:48 Güncelleme: 29 Mart 2010 / 15:57

Almanya Başbakanı Angela Merkel, resmi ziyaret için Ankara'ya geldi.

Merkel, özel uçakla geldiği Esenboğa Havaalanında Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Eğemen Bağış, Ankara Valisi Kemal Önal ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.

Ziyaret sırasında iki ülke ilişkilerinin yanı sıra AB'ye üyelik süreci, Kıbrıs sorunu, bölgesel ve uluslararası konuların ele alınması bekleniyor.

ATATÜRK'ÜN MOZOLESİNE ÇELENK BIRAKTI.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Anıtkabir'i ziyaret etti.

Anıtkabir'e gelen Merkel ve beraberindeki heyet, Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı. Saygı duruşunun ardından Merkel, Misakı Milli Kulesine geçerek, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

Merkel ve beraberindeki heyete, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış eşlik etti. Yerli ve yabancı basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği ziyaret sırasında Anıtkabir kısa süreli ziyaretçi girişine kapatıldı.

ERDOĞAN MERKEL'İ RESMİ TÖRENLE KARŞILADI.

Başbakan Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel'i resmi törenle karşıladı.    

Başbakanlık Merkez Bina'daki resmi karşılama töreninde, iki ülke milli marşlarının çalınmasının ardından, Merkel ''merhaba asker'' diyerek tören kıtasını selamladı.    

Erdoğan ve Merkel, basın mensuplarına poz verdikten sonra baş başa ve heyetler arası görüşmelere geçildi.

İki başbakan, görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.
AA

başbakanın anlayamadıkları...
 // ibrahim çelikoğlu
Merkel,Türkiye'ye boşuna gelmemiştir.İstekleri;Kıbrıs'ı kurtarmak ve
Ermeni'lere desteği sağlayıp doğu Anadolu'yu vermeden Dünya düzeninin kuırulamıyacağını,yoksa AB girmek değil,emperyalist güçlerin baskısından kurtulamıyacağının "ima"sını vermiştir.Başbakan'ın görevi Hukuki yollardan AB'ne girme yollarının
baskısını kurmak,atmışlı yıllardan bu yana oyalayıp,kalkınmada çok büyük kayıp verdirdiklerinden ötürü tazminat yoluna gidilece...
29 Mart 2010 17:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler