YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Merkel Erdoğan fotoğrafına Alman basınından tepki
Çin'de gerçekleştirilen G20 Zirvesi kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşme gerçekleştiren Almanya Başbakanı Merkel'e Alman basınından yoğun eleştiriler geldi.
Merkel Erdoğan fotoğrafına Alman basınından tepki
05 Eylül 2016 / 23:53 Güncelleme: 06 Eylül 2016 / 07:21

Alman basını, Çin'deki G20 Zirvesi kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Almanya Başbakanı Merkel'e yoğun eleştiriler getirdi.

MERKEL SULTANIN HUZURUNA ÇIKMIŞ SUÇLU VALİ GİBİ

Almanya'da yayınlanan Die Welt gazetesi, Başbakan Angela Merkel'in, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında 'sultanın huzuruna çıkmış suçlu vali' gibi olduğunu yazdı.

TEORİDE EŞİT SEVİYEDE İKİ ÜLKEYDİ AMA..

Erdoğan ile Merkel'in görüştüğü salonda bulunan büyük Türk bayraklarının yanında çok küçük bir Almanya bayrağı bulunduğunu yazan Die Welt, "Teoride görüşme, eşit seviyedeki iki NATO ülkesinin liderleri arasında.

Ancak Merkel, Erdoğan'ın yanında sultanın huzuruna çıkmış suçlu bir vali gibi duruyordu. Küçük Almanya bayrağı da sanki son saniyede oraya koyulmuştu" ifadelerini kullandı.

MERKEL BU SALONU BİRTAKIM NEDENLERLE KABUL ETTİ İDDİASI

Gazete, Merkel'in bu şekilde düzenlenmiş bir salonu birtakım nedenlerle kabul etmiş olabileceğini ise şöyle aktardı: "Belki de böylece Erdoğan'a vize konusunda ekim ayında bir gelişme olmayacağını söylemek daha kolay olmuştur. 

Belki de Merkel şu sözleri daha rahat bir şekilde ifade etmiştir: Ya Alman vekillere İncirlik'e giriş izni verilir, ya da biz uçaklarımızı Kıbrıs Rum Kesimi'ne konuşlandırırız."

TÜRK BAYRAKLARI AYNI ZAMANDA ŞANTAJIN SİMGESİ

Die Welt, öte yandan, "Eğer Erdoğan, sığınmacı anlaşmasından vazgeçerse, Merkel'in siyasi geleceğini tayin edebilir. 

Zira, 2015 sonbaharındaki sığınmacı akınının tekrar yaşanmaması Ankara'nın elinde. İnsan büyüklüğündeki Türk bayrakları, aynı zamanda şantajın da simgesi" yorumunu yaptı.

ALMANYA'NIN SAYGIYLA İLGİLİ KIRMIZI ÇİZGİSİ VAR

Haberde son olarak "Bazen dış politikada bu tür şeyler olabiliyor. Ancak Almanya'nın saygıyla ilgili kırmızı çizgisi var. Berlin, bir Türk ili değil ve bunu göstermek de Merkel'in görevlerinden biri" ifadelerine yer verildi.

 

 // Selçuk
Artık o günler geçti Türkiye büyük bir ülke.Bunlar alıştılar eski Türkiye ye yediremiyor lar gururlarına Helal sana sayın Cumhurbaşkanım Allah seni başımızdan eksik etmesin...
06 Eylül 2016 12:58
 // tek devlet
Cumhurbaskanim iyiki varsiniz Allaha emanet olun...
06 Eylül 2016 11:07
hedef merkel
 // murad
merkel ıyı bır sıyasetcı nu gelecek secımde dusurmeye calısacaklar..erdoğanla ıyı anlasıyor hemfıkırler ama merkelın gucu almanyada kı pkk sevıcılere yetersız...
06 Eylül 2016 Salı 10:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler