YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meral Akşener Fethullah Gülen iddiasına ne dedi?
MHP Genel Başkanlığı için adı geçen Meral Akşener'e Bahçeli'nin yaptığı "Gülen Hareketi'nin adayıdır" açıklaması soruldu. Akşener, "Fetullah Gülen de dahil herhangi bir dini cemaat ya da tarikat ile irtibatım yok" dedi.
Meral Akşener Fethullah Gülen iddiasına ne dedi?
02 Aralık 2015 / 07:33 Güncelleme: 02 Aralık 2015 / 07:38

MHP'de genel başkanlık için adı geçen ve aday tüzük değiştiği takdirde aday olacağını duyuran Meral Akşener, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ın sorularını cevapladı.

Ahmet Hakan Devlet Bahçeli'nin Meral Akşener'i ima ederek dün yaptığı "Gülen Hareketi'nin adayıdır" açıklamasını da sordu.

İşte Akşener'in cevabı;

"Fetullah Gülen de dahil herhangi bir dini cemaat ya da tarikat ile irtibatım yok. Olsaydı gururla söylerdim. Bunlar yalan ve iftira. Ayrıca benim için "ABD'ye gitti" falan deniyor. O ülkeye gitmiş de değilim"

Hakan, Meral Akşener'in MHP'nin cinsiyetçi tutumuna karşı nasıl bir duruş sergileyeceğini de irdeledi.

İşte röportajın o kısmı:

MHP ERKEK PARTİSİ YAKLAŞIMI

"Erkek gibi kadın değil, kadın gibi kadınım MHP için “erkek partisi” deniyor, ardından da ekleniyor: “Meral Akşener iyi hoş ama böyle bir erkek partisi, bir kadın olarak onu genel başkan yapmaz”. Ne diyorsunuz bu yaklaşıma?"

MERAL AKŞENER: İdeolojik hareketlerde kadın-erkek eşittir. Çünkü orada cinsiyet  üzerinden değil, dava üzerinden tanımlama yapılır. Bizim hareketimizde de tanımlama hiçbir zaman cinsiyet üzerinden olmamış, dava üzerinden olmuştur.

Peki o zaman “erkek partisi” tanımı nereden çıkıyor?

MERAL AKŞENER: Kendinizin rakipleriniz tarafından tarif edilmesine müsaade ederseniz, sonuçta “erkek partisi” diye bir söz söylenir ve bu üzerinize yapışır.

ERKEK GİBİ KADIN DEĞİLİM

Sizin için “erkek gibi kadın” denmesi, sizi rahatsız eder mi?

MERAL AKŞENER: Eder tabii...

Neden?

MERAL AKŞENER: Kadın gibi kadın nasıl olur ki? Bu ayrımcılıktır. Kadınlar acıya daha dayanıklıdır. Hem psikolojik olarak hem de bedensel olarak. Doğuruyoruz biz. Fiziksel güç erkeklerde olabilir ama direnç ve hayatta kalma güdüsü kadınlarda daha güçlü. O nedenle bana “erkek gibi kadın” demeseler daha iyi olur.

 // mustafa
Dsp ile koalisyona girerken hiç şartı olmayan bahçeli akp ye gelince 4 şart çıkıyor. Bu talimatları kimden alıyor bahçeli. Hangi cemaat ile görüşüyor da böyle davranıyor....
02 Aralık 2015 13:56
proje akşener
 // Abdullah
Senin genel Başkan'ın yalan mı söylüyor, öyle mi? MHP kendisini feda ederek ülkeyi uçurumdan kurtardı! Sizin ise proje Salahattin olmaya ady...
02 Aralık 2015 12:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler