YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Merak edilen Ceylan Önkol soruları
Merak edilen Ceylan Önkol soruları
13 Ekim 2009 08:12
Ceylan Önkol'u kim öldürdü? Olayla ilgili açıklanan bilirkişi raporuna Taraf gazetesinin itirazı sürüyor.

Dün, Lice'de havan topu nedeniyle öldüğü iddia edilen 14 yaşındaki Ceylan Önkol'un kriminal raporu açıklandı.. Rapora göre Ceylan'ın ölüm nedeni havan topu değildi. Yani rapor aslında Genelkurmay'ı doğruluyordu. Ancak merak edilen şey bugün Taraf gazetesinin bu rapora vereceği yanıttı...

Ceylan Önkol'un ölümüyle ilgili hazırlanan bilirkişi raporu Taraf gazetesini inandıramadı. Gazete "Ceylan kendini öldürmüş diyorlar" başlığı ile okurların karşısına çıktı.  

Gazete manşetten verdiği haberin spotunda "Ceylan'ı, bıçakla vurduğu patlamamış bir bombaatar mermisinin öldürdüğü öne sürüldü ama küçük kızın elleri ve ayakları sağlam" ifadelerine yer verdi. 

Raporun Adli Tıp raporu ile çeliştiğini iddia eden gazete, olaydaki yanlışları haberde işte böyle dile getiriyor:

BU HEYET BİR ŞEY BİLMİYOR

Ceylan'ın ölümünden 15 gün sonra açıklanan bilirkişi raporu, hem deliller hem de Adlî Tıp raporu ile çelişiyor. Emniyet'te görevli iki patlayıcı uzmanı tarafından hazırlanan raporda Ceylan'ın elindeki tahra ile mühimmata vurması sonucu patlamanın yaşandığı belirtildi.

MÜHİMMATIN NUMARASI YOK

Oysa Ceylan'ın mühimmata vurduğu tahra sapasağlam duruyor, üzerinde sadece birkaç ezik var. Patlayan 40 milimetrelik bombaatar mühimmatı nasıl olmuş da Ceylan'ın ellerine hiçbir zarar vermeden gövdesini parçalamış?
Üstelik bilirkişi raporunda mühimmatın menşei, modeli ve seri numarasının tesbit edilemediği itirafı da var.

06
 // murat
arkadaşlar bende o bölgede askerlik görevimi yaptım o bölgeyi çok iyi bilirim.bende bir kaçkere patlamamış bomba atar mermisi ve patlamamış mermilere rasladım görevlerde bu ölen kişi havan mermisiyle ölse hiç parçası bulunmazdı.kendi elindeki sopayla vurması sonucu patladıgına inanılmalıdır....
13 Ekim 2009 09:58
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler