YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Menderes protestocuları günümüzü aratmıyor
Adnan Menderes'in devrilmesini isteyen zamanın eylemcilerinin New York'ta açtığı pankartlar, günümüzdekileri aratmıyor. 1960'ta çekilen fotoğrafta ABD'de yaşayan Türklerin New York'taki eylemi yer alıyor.
Menderes protestocuları günümüzü aratmıyor
27 Mayıs 2014 / 11:41 Güncelleme: 27 Mayıs 2014 / 11:42

54 yıl önce gerçekleşen 27 Mayıs Darbesi'nin yıldönümünde idam edilen dönemin Başbakanı Adnan Menderes ve diğer mağdurlar anılıyor. Darbenin en büyük destekçisi basın, üniversiteler ve yargı olmuştu.

Menderes'i protesto eden ABD'li eylemciler

20 Mayıs 1960'ta çekilen fotoğrafta ABD'de yaşayan Türklerin New York'taki eylemi yer alıyor. Eylemci Türkler, açtıkları pankartlarda "Diktatörlük istemiyoruz, kahrol Menderes", "Düzinelerce ölü var", "40 kişi kayıp", "3000 öğrenci gözaltı kamplarında" gibi ifadeler kullanmış.

ic.jpg

gerçekleri görebilmek için
 // ibrahim kıyakoğlu
çocuktum hatırlıyorum ihtilalden sonra meydanda ki Atatürk parkında askeri konsey tarafından fotoğraflar sergileniyordu bu fotoğraflardan birinde bağırsakları dışarıya fırlamış birinin fotoğrafını hala bugün kü gibi hatırlıyorum ve bizim gibiler senelerce bu yalanları yuttuk uyutulduk ama tarih bu sefer tekerrür etmiyecektir çünki tarihi bundan sonra milli irade yazacaktır. ha sahi menderes niye asılmıştır bunu hangi ülke en çok istemiştir o gün kü olayların bugün kü olaylarla benzerliği var mı...
27 Mayıs 2014 Salı 14:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler