YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Menajerlik şirketi kurmuşlar
Futbolcuları manipüle etmek için menajerlik şirketi kurmuşlar
Menajerlik şirketi kurmuşlar
05 Temmuz 2011 / 07:57 Güncelleme: 05 Temmuz 2011 / 08:00
Gözaltına alınan menajer Özcan Üstüntaş'a yöneltilen sorular, şike operasyonunun boyutuyla ilgili önemli ipuçları veriyor. İddiaya göre eski Giresunspor Başkanı Olgun Peker, Refleks Menajerlik isimli şirketi aracılığıyla futbolcuları baskı altında tutuyor, transferlere müdahale ediyor ve maçların sonucunu etkiliyordu. Şirketin yüzde 75'i Peker'e, yüzde 25'i ise Üstüntaş'a ait.

Futbolda şike soruşturması kapsamında gözaltına alınan kişilere yöneltilen sorular, operasyonun kapsamının çok geniş olduğunu ortaya koyuyor. Gözaltındaki şüphelilerden menajer Özcan Üstüntaş'a futbolcuların tehdit edilmesi ve FIFA tarafından yapılan menajerlik sınavı sorularının ele geçirilmesi gibi birçok konuda soru yöneltildi. İddialara göre eski Giresunspor Başkanı Olgun Peker, Refleks Menajerlik isimli şirket aracılığıyla haksız çıkar elde eden bir suç örgütü kurdu. Peker'in, maçların sonuçlarını etkilediği, transferlere müdahale ettiği ve futbolculara baskı yaptığı öne sürüldü. Şirketin hisselerinin yüzde 25'i Özcan Üstüntaş'a, yüzde 75'i ise Olgun Peker'e ait. Ayrıca Olgun Peker'in, 26 menajerlik firmasının sahibi olduğu ve futbolcuları kedisine yakın gördüğü menajerler aracılığıyla yönlendirdiği iddia edildi.

Şüphelilerin sorgusunda en çok 31 Mart 2011 tarihinde FIFA tarafından yapılan 'futbolcu temsilciliği seçme sınavı' sorularının çalınması üzerinde duruldu. Olgun Peker'in sınavdan önce para karşılığı soruları ele geçirdiği, Vatan Gazetesi spor müdürünün de bu durumdan haberi olduğu ve bu bilgiyi Peker'e ulaştırdığı öne sürülüyor. Polis söz konusu iddiayı Üstüntaş'a sordu. Üstüntaş bilgisi olmadığını söyledi. Ancak dinlemeye takılan ifadelerde Üstüntaş'ın Peker'e "8 kişi soruları para karşılığında almış. Bunlardan biri senmişsin, bana bunu Vatan Gazetesi spor müdürü anlattı." dediği görülüyor. (Zaman)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler