YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Memura çifte müjde
2 milyon memura ikramiye piyangosu vuracak. Dini bayramlarda memurlara maaşlarının dışında en yüksek devlet memuru aylığının 2 katı ikramiye istendi.
Memura çifte müjde
11 Mayıs 2012 / 09:52 Güncelleme: 11 Mayıs 2012 / 09:54

Memurlar heyecanla toplu sözleşme görüşmelerinin tamamlanmasını beklerken; görüşme masasına zammın dışında, memurların bütçesini rahatlatacak birçok talep de yatırıldı. Bunlar arasında, bayram ikramiyesi ve evlilik ödeneğinin yanı sıra eğitimcilerle sağlıkçıları yakından ilgilendiren teklifler de yer alıyor. Memur-Sen, kamu görevlilerine, Ramazan ve Kurban Bayramları'nda, bayram öncesi ödenen maaşlarıyla birlikte en yüksek devlet memuru aylığının (ek gösterge dahil) 2 katı tutarında bayram ikramiyesi ödenmesi istedi. Bu talep kabul gördüğünde, memurun eline yılda 2 kez toplu para geçmiş olacak.

ZAM PAZARTESİ'YE...

Öte yandan hükümet, 14 Mayıs Pazartesi günü zam teklifini sendikalara bildirecek. 8-9 Mayıs'ta görüşülen sendika hizmet kollarının talepleri ile konfedarasyonların genel taleplerinin incelenmesi için Maliye Bakanlığı koordinatörlüğünde kurulan komisyon çalışmalarına dün başladı. Hükümet, bütçe imkanları çerçevesinde sendikaların taleplerinin hangilerinin uygulanabileceği konusunda bu komisyondan gelen rapor doğrultusunda karar verecek. Pazartesi günü de sendikalara tekliflerini sunacak. Taleplerden bazıları yandaki tabloda bulunuyor.

EVLİLİK ÖDENEĞİ ŞART

Memur-Sen, dünyaevine giren memurun yanı sıra, çocuğu evlenen memur için evlilik ödeneği verilmesini istedi. Talep uygun görülürse, memura ilk evliliklerinde ve ilk defa evlenen çocukları için ödenek verilecek. Kamu görevlileri ilk evliliklerinde en yüksek devlet memuru aylığının 5 katı, ilk evlenen çocuklarında ise en yüksek devlet memuru aylığının 2 katı ödenek alabilecek.

asgari ücretliye müjde ne zaman
 // bülent aydemir
her sey memurlar icin.işçi emekli asgari ücretliler yasamıyormu bu ülkede,asgari ücretliler,işçiler yada emekliler söz konusu olunca bu tür talepler neden gündeme gelmez.toplumun bir kısmının refah seviyesi yükselirken,geri kalan diğer kısmının düsük olan refah seviyesi dahada azalıyor.bu adaletsizlik ne zaman son bulacak.ama olsun memurlarımız rahat etsin,asgari ücretli,emekli sürünsede olur....
11 Mayıs 2012 11:57
allahaşkına
 // feza
verilmemiş,yapılmamış şeyler için neden verilmiş gibi başlıklar atıyorsunuz. memura müjde demek sanki zam yapılmış gibi algılanıyor,ortada birşey yok. gündeme yazdırılan maddelerin % 99'u hükümet tarafından kabul edilmez. %3 +3 teklif edecek bir ekonomi yönetiminden başka bir şey beklenmez vesselam....
11 Mayıs 2012 11:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler