YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Memur-Sen:"İnsan hakları örgütlerinden medet ummuyoruz"
Memur-Sen:"İnsan hakları örgütlerinden medet ummuyoruz"
16 Temmuz 2014 04:13
Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu:" ABD, AB ve İslam teşkilatı Gazze’de yapılan soykırımı zulüm olarak görmüyorsa artık bizim insan hakları örgütlerinden medet ummamız ölü gözünden yaş beklemeye benzer." dedi.

Ahmet Gündoğdu;"Biz artık Birleşmiş Milletler yerine birleşmiş yürekleri harekete geçirmeliyiz" değerlendirmesinde bulundu." dedi.

Konfederasyondan yapılan yazılı açıklamaya göre, Gündoğdu, Kültür Memur-sen tarafından organize edilen iftar programında konuştu.

Filistin konusunda tarafsız olunması gerektiğini ifade edenlere tepki gösteren Gündoğdu, zulüm karşısında mazlumdan yana taraf olduklarını belirtti.

Gazze'de yaşanan zulme, dünyanın dilsiz şeytanı oynadığını ifade eden Gündoğdu, şunları kaydetti:

"Ninnilerle uyutmamız gereken çocuklar Gazze’de kurşunlarla susturulup, Tanrı Yaho adına ölümler atfediliyor. Ülkemizde bir sanatçı yapılan zulmü Hitler’in katliamına benzetiyor ve tepki çekiyor. Öte yandan ABD, AB ve İslam teşkilatı Gazze’de yapılan soykırımı zulüm olarak görmüyorsa artık bizim insan hakları örgütlerinden medet ummamız ölü gözünden yaş beklemeye benzer. Biz artık Birleşmiş Milletler yerine birleşmiş yürekleri harekete geçirmeliyiz. Biz dili, dini, ırkı, ismi ne olursa olsun zulmün karşında olanın yanındayız.

Ezher Üniversitesi Rektörü darbecilere fetva veriyorsa ona da lanet olsun diyoruz. Öbür tarafta 2003 yılında Hristiyan bir genç kız Gazze’ye gelerek terörist devletin zulmüne karşı çıkıyor. İsrail komutanı çıkıp kıza 'sen bizdensin, onları öldürmek caizdir’ dediğinde kız, ‘bu çocukları öldürmek caizse ben sizden değilim’ demiş, insanlığın ve evrensel ahlakın sesi olmuştur. Onun da yanındayız."

Cumhurbaşkanlığı seçimine de değinen Gündoğdu, "Biz Cumhurbaşkanlığı seçiminde tarafız. Biz bu makamı, ekmek için Ekmeleddin, kaçak çay için Selahattin gibi 1950 model siyasetin olacağı bir makam olarak görmüyoruz. Cumhurbaşkanlığı milletin iradesinin temsil edildiği ciddi bir makamdır" değerlendirmesinde bulundu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler