YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Memur-Sen'den Gazze için suç duyurusu
Memur-Sen'den Gazze için suç duyurusu
06 Ağustos 2014 17:43
Memur-Sen üyeleri, İsrail'e savaşmaya giden Musevi asıllı Türk vatandaşlarının bulunduğunu iddia ederek, bu kişilerin savaş suçu ile yargılanması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Özer, suç duyurusunda bulunulmadan önce, Ankara Adliyesi önünde toplanan grup adına basın açıklaması yaptı.

Özer, İsrail Gazze'ye düzenlediği saldırılarda hem Türkiye hem de İsrail vatandaşı olan bazı kişilerin, İsrail ordusuna katılarak "katliamın" bir parçası olduğunu öne sürdü.

"Katliama" katılan kişilerin soykırım suçlusu olarak yargı önüne çıkarılması gerektiğini ifade eden Özer, bu kişilerin Türk vatandaşlığından da çıkartılmasını talep etti.

Zalimlerin diz çökmesinin yolunun mazlumların direnişinden geçeceğini belirten Özer, "Siyonistleri kınadığımız kadar İsrail'i katliamlara teşvik eden işbirlikçi yönetimleri ve emperyalizmi de kınıyoruz. İnanıyoruz ki adalet, merhamet ve feraset davasında haktan yana taraf olmayan bertaraf olur" dedi.

Açıklamada Özer, şunları kaydetti:

"Kendisine hiçbir yaptırım uygula(na)mayan İsrail, dünyanın sessizliğinden Amerika Birleşik Devleti'nin desteğinden, Birleşmiş Milletler'in ürkekliğinden, Avrupa Birliği'nin Müslümanlara yönelik zulme gözlerini kapamasından cesaret alarak, Filistin'i tamamen işgal etme ve Müslümanlardan temizleme çabası içerisindedir. Bu çaba ile İsrail çocukları, sağlık personellerini, gazetecileri, kadınları, yaşlıları katlediyor, insanların evini başına yıkıyor, soykırım suçu işlemektedir.

Terör devlet İsrail ne kadar insan hakları ihlali varsa Gazze'de işliyor, yaptığı her savunma da suçunu itiraf ediyor. Katil devlet gözümüzün içine baka baka 'Ben katilim' diyor. Biz de 'katili yargılayın, verilecek en büyük cezayı verin' diyoruz."

Özer ve beraberindekiler, açıklamanın ardından suç duyurusu dilekçesini savcılığa verdi.

Açıklamaya, İHH Ankara Temsilciliği, Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu, Vahdet Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği ve Memur-Sen'e bağlı sendikaların üyeleri katıldı.

Suç duyurusu dilekçesinden 

İsrail'in yedek asker statüsündeki 40 bin İsrail vatandaşını acilen orduya katılma çağrısı hatırlatılan dilekçede "İsrail ordusunun Gazze'de yürüttüğü soykırım hedefli askeri harekatta yer alan İsrail vatandaşları yanında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı da bulunan kişi veya kişilerin suç konusu fiilleri işledikleri ve bu itibarla kimliklerinin tespit edilerek, haklarında kamu davası açılması gerektiği" de belirtildi.

Dilekçede, İsrail'in Gazze'ye saldırılarında Musevi asıllı Türk vatandaşlarının bulunduğu iddia edilerek, bu kişilerin savaş suçu ile yargılanması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Ayrıca, bu kişilerin vatandaşlıktan çıkarılması da talep edildi.

Böyle bir kalleşlik Müslüman Türk halkına yaplamaz!
 // Mühr-ü Süleyman
Katliam yapacak kadar zalim ve gaddar yahudilerin varlığını zaten biliyoruz israilden, ancak bu katillerin Türkiye'den gidebilme, Filistin'li kardeşimi katledip, Türkiye'ye döndüğünde bizlere "selamunaleyküm" diyebilme, üstelik bizim de bilmeden "aleykumselam" diyebilmemiz ihtimali bile kanımı donduruyor
Hem aramızda yaşayacak ve hem de ellerinde Filistin'li kardeşimin kanı olacak! Reddediyoruz, varsa bunlar derhal açığa çıkarılmalı, tükürük yağmuru altında ilk uçakla israil'e gönderil...
06 Ağustos 2014 Çarşamba 19:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler