YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Memur Sen: Terör örgütü her yola başvuruyor
Memur Sen: Terör örgütü her yola başvuruyor
17 Ekim 2015 15:52
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, terör örgütünün sağlık çalışanlarını engellemek için; sağlık ve eğitim çalışanlarının ise bölge halkına hizmet götürmek için her yolu denediğini belirtti.

Memur-Sen'den yapılan açıklamada, Genel Başkan Yalçın'ın Kızılcahamam'da düzenlenen Sağlık-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu'nda yaptığı konuşmaya yer verildi.

Konuşmasında terör örgütü PKK'nın sağlık çalışanlarına yaptığı saldırıları kınayan Yalçın, sağlık ve eğitim çalışanlarına yapılan saldırıların tüm insanlığa yapılmış olduğunu ifade etti.

Yalçın, açıklamasında şunları kaydetti:

"Sağlık ve eğitim çalışanlarına sıkılan her kurşun, tüm insanlığın yüreğine saplanan kurşundur. Sağlık ve eğitim çalışanlarını alı koymak, tüm insanlığın merhametini alıkoymaktır. Terör örgütleri, sağlık çalışanlarını engellemek için her yolu deniyor, sağlık ve eğitim çalışanları ise bölge halkına hizmet götürmek için her yolu deniyor."

Sağlık ve eğitim çalışanlarının görevlerini fedakarca yürüttüğünü anlatan Yalçın, "Sağlık ve eğitim çalışanlarını hedef alan eller kırılsın" ifadesini kullandı. 

Yalçın, Türkiye'de bir iç çatışma çıkarmak isteyenlerin olduğunu ama amaçlarına ulaşamayacaklarını vurguladı.

Memur-Sen'in insanları kamplaştıran ve mecburi istikametler içinde birbirleriyle çatıştıran anlamsız yapılara inat sendikacılığa yeni bir ruh katmak için kurulduğunu ifade eden Yalçın, sendikacılığı iyiliği önermek, kötülükleri engellemek amacıyla yaptıklarını, insanı merkeze koyarak çalışmalarını yürüttüklerini belirtti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler