YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Memur-Sen: " Kardeşliğimizde sıkıntı var"
Memur-Sen: " Kardeşliğimizde sıkıntı var"
19 Temmuz 2014 00:39
Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan, "Doğu'daki kardeşimizin acısını batıdaki kardeşimiz hissetmiyorsa, bu kardeşliğimizde bir sıkıntı vardır diye düşünüyorum" dedi.

Kent merkezindeki Atatürk Parkı'nda sendikasının Muş şubesince düzenlenen iftara katılan Ünalan, dünyada mazlum halkların hep ezildiğini, garip ve yoksul olduğunu söyledi,

"Bugün bir birlik ve mazlumların, garipler ile yoksulların yanında olma günüdür" diyen Ünalan, şöyle konuştu:

"Bizler yeryüzünde tek başımıza kalsak bile hep mazlumun ve mağdurun yanında yer alacağız. Bundan asla taviz vermeyeceğiz. Biz var oldukça Doğu Türkistan'da, Gazze'de, Suriye'de yaşananlardan gözümüzü hiçbir zaman ayırmayacağız. Kardeşlerimizin hakkını sonuna kadar savunacağız. Dünya duysun ki bu zulme artık sessiz kalınmayacak. Müslümanların haksızlık karşısında susmayacağı bir gün olduğunun farkına varılsın diye düşünüyorum. Biz ümmet olduğumuz sürece zulümlerin karşısında dimdik ve onurlu mücadelemizi verdiğimiz müddetçe, Allah'ın izniyle bir ve beraber olacağız."

Cumhurbaşkanlığı seçimine de değinen Ünalan, seçimlerde Memur-Sen'in tarafının da adayının da belli olduğunu ifade etti.

Ünalan, "Kim diye merak ederseniz tarif edeyim. Memur-Sen'in adayı mazlumun, garibin, yoksulun yanında olan, emperyalist güçlere karşı haykıran, siyonist İsrail'e karşı dik durandır. İsmi hiç farketmez bu özellikleri kim taşıyorsa, bizim cumhurbaşkanı adayımız da odur" diye konuştu.

Yemeğe Memur-Sen Muş Şube Başkanı Fehmi Kuzey Vurar, sendikaya bağlı iş kollarının temsilcileri ve üyeler katıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler