YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Memur-Sen: "Erdoğan'ı kutluyoruz"
Memur-Sen: "Erdoğan'ı kutluyoruz"
11 Ağustos 2014 18:08
Memur-Sen, cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı kutlayarak, başarı diledi.

Memur-Sen'den yapılan yazılı açıklamada, Erdoğan'ın milletin oyuyla seçilmiş ilk cumhurbaşkanı sıfatıyla yaptığı balkon konuşmasındaki kucaklayıcı dili önemsedikleri ve önümüzdeki süreçte Türkiye'nin en büyük ihtiyacı olarak gördükleri belirtildi.

Bu dil ve üslubun, hayatın her noktasına, devletin bütün iş ve işlemlerine ve siyaset kurumunun bütün aktörlerinde hakim olması temenni edilen açıklamada, Erdoğan döneminde hayata geçirilen proje ve reformların mutlaka tamamlanması gerektiği bildirildi.

"Memur-Sen olarak yeni Anayasa'yı, yeni Türkiye hedefinin ön şartı, Büyük Türkiye iddiasının ruhsatı olarak kabul ediyoruz" ifadesi kullanılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Demokratikleşme ve çözüm süreçlerinin, terörün milletimize ve ülkemize bir daha musallat olamayacak şekilde devam ettirilmesini, terörün bataklığının tamamen kurutulmasını istiyoruz.

Yeni Türkiye yolculuğunun, bilimsel akıl, yenilikçi vizyon ve medeniyet değerlerini kuşanarak gerçekleşmesi ve hedefine ulaşması için, üniversitelerin yeniden yapılandırılmasına dönük bir sistem değişikliğine gidilmelidir.

Milletin oylarıyla seçilen ilk cumhurbaşkanının liderliğini üstleneceği yeni dönemin toplumsal ve siyasi hayat açısından anahtar sözcüğü 'Eşit Yurttaşlık' olmalıdır.

Büyük Memur-Sen ailesi, yeniden büyük Türkiye'nin insanlığın karşı karşıya bulunduğu sorunların en güçlü çözüm ortağı olan demokratik bir güç olması için her türlü katkıyı vermeye devam edecektir. Bu düşünceler içinde halkın özgür ve demokratik iradesiyle 12. cumhurbaşkanı olarak seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı bir kez daha kutluyor, yeniden büyük Türkiye yolculuğunda başarılar diliyoruz."

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler