YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Memur-Sen Başkanı'ndan şok açıklamalar
Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, paralel yapının neden ve nasıl Memur-Sen'i hedef aldığı konusunda çok çarpıcı açıklamalar yaptı.
Memur-Sen Başkanı'ndan şok açıklamalar
28 Haziran 2014 / 04:37 Güncelleme: 28 Haziran 2014 / 06:44

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Kanal A'da yayınlanan Alper Tan ile Sivil Düşünce programına katıldı. Paralel yapının Memur-Sen'i nasıl hedef aldığını açıklayan Gündoğdu'nun konuşmasından satır başları:

"Mesele dershane meselesi değil"

Biz 17 Aralık öncesine kadar, Hakan Fidan olayını da çok detayını bilmediğimiz için )ben istihbaratçı değilim) orada bir tartışma var, o tartışmaya bağlı olarak, sendika kurdular, sonra kapattılar ama 17 Aralık öncesi, dershanenin Türkiye'nin gündemi olduğu süreçte, raporumuza "Dershaneler kapatılmamalıdır ancak kapanmalıdır" diye başlık attık.

Sonra Milli Eğitim Bakanı'mıza döndük dedik ki; "Sayın Bakan, 100 bin öğretmen açığının olduğu bir ülkede, testle tost arasına sıkıştırılmış çocuklar, eleyen sistem, hayata hazırlığın hiç önemli olmadığı bir yerde, daha çok neti olanın daha değerli olduğu bir anlayış dershaneyi körükler. Dershane kayıt dışıdır ama eğitimdeki kalitesizlikten doğar. Önce bu işleri halledin sonra dershaneyle uğraşın" dedik. Ama 17 Aralık'ta, Gezi olaylarındaki bir sanatçının "Mesele ağaç meselesi değil" dediği gibi, 17-25 Aralık ortaya çıkınca, " Mesele dershane meselesi değil" dedik.

"Camileri ahıra dönüştürenlere sempati duydular"

Niye dedik? Çünkü gördük ki dershanelerin özel okula dönüştürülmesine kızgınlık, camileri ahıra dönüştürenlere sempatiye döndü. Ayrışma başladı. Ayrışma başlayınca saldırı da başladı. Son bir hafta içerisinde 'paralel'in tarafı olan gazete bir manşet attı. Haberin içerisinde 8 yalan vardı. Haberde Kıbrıs'ta tatildeyim. Ömrümde hiç Kıbrıs'a gitmedim.
Katarakt ameliyatı olmuşum, hastanede yatıyorum, ameliyat da olmadım.
Yozgat'tan Ordu'ya, Sivas, Tokat, teşhirat çalışmasındayım ve dördüncü şekli de bir başka yerde tatildeyim. Bunu paralel medya, gazetelere, televizyonlara öyle köpürttüler ki !

Mesela Sayın Başbakan ile Türkiye Buluşması yaptığımızda, "17 Aralık alçakça bir paralel kalkışmadır" dediğim için 33 dakikalık konuşmamda, 13 kez Sayın Başbakanımız diye hitap etmişim ama olaya bakın ki, hani adam namaz kılmıyormuş 'Niye namaz kılmıyorsun?' demişler, 'E Allah namaza yaklaşmayın diyordu onun için' demiş.  Cevaptaki 'sarhoşken' kısmının üzerini örtüp söylediği gibi yaptılar. Saldırı oradan başladı.

Sonra iş güvencesi ile ilgili mecliste bir çalışma var, Buradan, 'memurların elinden iş güvencesi alınıyor, Memur-Sen seyrediyor'. Halbuki Başbakanla yaptığımız görüşmeyi onlara da gönderdik ama o haberler görülmüyor.

"8 Ağustos'ta mı ayık değildiniz yoksa bugün mü ayık değilsiniz?"

'Temmuz'da memur zam alamayacak' konusu. 8 Ağustos 2013'de paralel medyanın manşeti: "Memura çifte bayram". 26 Haziran 2014'te "Memur aldatıldı" manşeti attılar. 8 Ağustos'ta mı ayık değildiniz, bugün mü ayık değilsiniz? sorusunu sormak lazım.

'Enflasyon unutuldu mu?' konusu. Enflasyonu 2015'e koyan benim. Neden? 2015 zammını 3+3+enflasyon diye imzaladık. 2014'ü ise taban aylık olarak imzaladık. Taban aylık  bütün memurların işine gelen aylıktır. Yüzdelik zamda emekli ikramiyesi ve emekliye maaş artışı olmaz. 175 tl net taban aylık aldık. Bunun 12 ay maaşa yansıması 123 tl. Ama her memur 5.250 tl emekli ikramiyesi kazandı bununla. Bunu da paralel medya çok iyi biliyor.

"Yalan haber, iftira o kadar çoğaldı ki..."

Yalan haber, mevzuatı alt üst eden haber, iftira o kadar çoğaldı ki... Mesela; Memur-Sen olarak bizim, bu zamana kadar çalışanlarımızı, işçilerimizi sendikalı yapmadığımız için eleştirilmemiz gerekirken, kimse eleştirmedi ve biz ilk kez işçilerimizi sendikalı yaptık. Ve ben hükümetten ramazan, kurban bayramı ikramiyesi istedim ve işçilerime de bu anlaşma ile ikramiye verdik. Bunu 'ikramiye verilecekmiş, ben karşı çıkmışım'. Yahu isteyen benim! Veren benim ve çalışanlar benim çalışanlarım.

"Pespaye kişilerin habercilik yaptığı bir gazete"

Mesela; bugünkü manşet haber: " Memur-Sen'e hazineden 101 milyon tl". Buna inanacak kadar mevzuattan uzak kimse var mı bilmiyorum ama bu kadar pespaye birinin habercilik yaptığı gazetenin varlığı ortada.

"'Beyaz müslümanlığa' soyunulmasına müsaade etmeyiz"

Biz vesayetçi devlete, paralel devlete, bürokratik devlete de karşıyız dedik. "Dün 'beyaz Türk' ile mücadele ettik, bugün cemaatler arasında 'beyaz müslümanlığa' soyunulmasına müsaade etmeyiz" diyoruz. Cemaatler işine baksın. Bunların yüzünden hoca, hizmet kavramları enflasyona uğradı. Onun için 'kayıt dışı siyasete' hayır diyoruz.

 

 

KANALAHABER.COM

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler