YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Melih Gökçek Kanal A'ya konuk oldu
YSK'nın CHP'ye ret cevabından sonra Kanal A ekranlarında açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Yavaş çok enerji kaybetti, Enerji Piyasası Kurumu'na itiraz etsin" dedi.
Melih Gökçek Kanal A'ya konuk oldu
09 Nisan 2014 / 22:50 Güncelleme: 10 Nisan 2014 / 13:14

Seçim sonrası CHP'nin itirazlarını ve seçim sürecinde yaşananları yorumlayan Gökçek, "Mansur Yavaş itirazlar için fazla enerji sarfetti Enerji Piyasası Kurumu'na itiraz etsin. Kamu İhale Kurumu'na gitsin. CAS'a gitsin. Amerikan Elçiliği'ne gidebilir. Bu seçimlerde ABD'nin Richardone'nin etkisi oldu ona müracat etsin" dedi.

İşte Gökçek'in açıklamalarından satır başları,

Yüzde 50 bekliyordum

Birçok konuda anketlerde öngörüde bulundum. Madem sen Beypazarı'nda bu kadar başarılısın neden seçimlerde AK Parti açık ara fark ortaya koydu? CHP 30 tane meclis üyesi çıkartırsa her türlü iddiya girerim dedim. 25 kişi çıkartabildiler.  Sadece iptal edilen oy sayısı 114 bin. Ben açık söyleyeyim yüzde 50 bekliyordum. Keçiören'de 24 bin oy boşuna gitti. Bu oyların en az yüzde 80'i benimdi. CHP'den ve Gülen Hareketi'nden pek çok kişi sandık başındaydı. Sayısız yerde buna rastladık. Seçimlerde tahminimizde yanılmadık. Hile ankette hesaplanamıyor. CHP adına inanılmaz bir hile yapıldı. Ama tutmadı.

5 yıl boyunca benimle ilgili evrak toplamışlar

Benim iki oğlum Samanyolu'nda iki torunum Atlantik Okulları'nda okuyordu. Bana Hizmet hareketinden sayısız telefon geldi. Ama burda Paralellerle Hizmet'i ayırmak gerekiyor. Hizmet bu yapının tabanında olan masum insanlar. Paraleller 5 yıl boyunca beni dinlemişler benimle ilgili belge toplamışlar. Müslüman'ın Müslüman'a harbi mi olur? Benim davamla, ideolojimle dalga geçen, hücum eden insanlarla, başörtüsüyle dalga geçen insanlara oy veren insanlara hakkımı helal etmiyorum.

Artık hizmet hareketinden çıkmış iş, düşmanlık hareketine dönmüş. Çok sualler soracağım, cevaplarını isteyeceğim. Seçimin sonuna kadar sabrettim.  Başbakan kendi partisi içerisinde belli süreçlerde yalnız kaldı. Susmakta hata ettim. Başbakan'dan özür diliyorum. Tecrübe parayla satın alınamaz. Vakit kaybettiğim için özür dilerim Türkiye'de kimde var 26 yıllık tecrübe. Bu dönemde şahit olacağız, uçacak Ankara iyice. Benim kentimin hiç eksiği yok.

Kılıçdaroğlu gidecek göreceksiniz  

Kılıçdaroğlu gidecek. Lider olacak vasıflara sahip değil. Yönetemedi. Vasıfsız bir adam el ayak oyunları oynayacak kadar vasıflı bir adam değil. Gülen Hareketi'nin televizyonları CHP'ye çalışmaya başladı. Ben bu insanları tanırım. Biz Erdoğan'a da Gülen'e de hesap vermeyeceğiz. Esas hesabı soracak Allah'tır. O oy verenler kapı kapı dolaşanlar nasıl hesap verecekler Rabbime?

Aldığımız oyların yüzde 90 95'i Erdoğan'adır.

Halk Basşbakan'ı yalnız bırakmadı aksine yanındayız dedi. Yedi düvele karşı savaştık. Bu kadar montaja, kasete ittifaka rağmen, harika bir zafer kazandık. Bu oyların yüzde 90 95'i Erdoğan'ındır. Kimse inkar etmesin. Kanal A'ya da bu imkanı bizlere sunduğu için teşekkür ederim.

KANALAHABER.COM/burakbiber@kanalahaber.com

ii
 // komodor112
mühür bir bbaşka yere de ... bir diğer konuda yakın çevremde kiminle konuştu isem mührü o prti amblemin altıdaki yuvarkaktan taşırıldığı bunun nedeni işe kaşe lerin sağa yada solla kaydırılması bunu bende yaşadım engel olamıyorsunuz daha bir çok sebep sayabilirim ama gerek te yok bir veye birkaç seçim öncesi biraz medya bu konu üzerinde durdu ama sonra üzeri kapandı gitti bence konu bu durum seçimin şeklinin yani kullanılan araçlarıda tartışılması lazım ...
10 Nisan 2014 Perşembe 08:26
i
 // komodor 112
sayı gökçeğin söylediklerinin noktasına virgülüne kadar katılıyırum küçük bir ekleme yapmak iterim bu kadarı oy neden geçersiz hale geldi bunun araştırılması lazım bence seçimin şekli hatalı mühür zarf tutanak bu tutaqnakların birleştirilmes torba gibi araçlrın yerine yanlış anlaşılmasın amacın seçime şaibe veya y s k yı eleştirmek değil ama bura baence bir sorun var 1923 teki araçları kullanarak 2014 de seçim yapmaya çalışıyoruz çarşaf gibi oy pusuylası ne yaparsanız yapın mutlaka mühür ...
10 Nisan 2014 Perşembe 08:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler