YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Melih Gökçek canlı yayında...
Ankara'daki suların temiz olmadığı yönünde gelen şikayetler üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bir açıklama yaparak Ankara'daki suların temiz olduğunu söyledi.
Melih Gökçek canlı yayında...
11 Eylül 2014 / 10:51 Güncelleme: 11 Eylül 2014 / 11:27

Ankara'nın suyunun bilimsel raporlara göre 'temiz' olduğunu açıklayan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gökçek, suyla ilgili açıklama yapan odaları "İdeolojik davranmak" ve "laf ebeliği yapmak"la suçladı. Gökçek basın toplantısında ASKİ'nin kapalı ambalajdaki şebeke suyunu da içti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Ankara’nın içme suyuyla ilgili iddiaları yanıtladı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’ya sürmekte olan kuraklık nedeniyle Kızılırmak’tan su takviyesi yapıldığını, ancak bu suuyun eldeki suyla karıştırılarak verildiğini belirtti.

Gökçek, Kızılırmak’ın suyunda sülfat sorunu olduğunu doğruladı. Ancak Dünya Sağlık Örgütü’ne göre sülfatın suda tat değişimi yapsa da kesinlikle ishal sorunu yaratmayacağını belirtti.

Gökçek, Dünya Sağlık Örgütü’nün suda sülfat için ‘250’ı sınır değer olarak tavsiye ettiğini, ancak Ankara’da bu oranın 120-130 olduğunu söyledi.


Ek analizler yapıldı

Gökçek, Ankara’nın suyuyla ilgili iddialarda bulunanlarda suyla ilgili rapor olmadığını belirtirken, Ankara’da her ay 1200’ü aşkın noktadan numune alındığını, Temmuz ve Ağustos aylarında ek analizler yapıldığını ve suda sağlığı tehdit eden soruna rastlanmadığını açıkladı.

Gökçek, Ankara’da suyun sağlığı tehdit ettiğine dair açıklamalarda bulunan odaları ise “ideolojik davranmak”, “İnsanları yanıltmak” ve “laf ebeliğiyle bilimin arkasından dolanmak”la suçladı.

koku
 // k
ankaranın suyu dünya sağlık örgütünün normlarının altında kalabilir ama özellikle keçiörende çok tuaf bir koku vartadıda her zaman ki itiğimiz ve kullandığımız su değil br süre önce bu koku ve tadı hissettiğimde askinin internet sitesine baktım hiç açıklama göremedim en azından vatandaşa saygı açısından biz bunu bu sebeple bu orada yapıyoruz diye bir açıklama konulabilir . bazı şeyler basına ...
11 Eylül 2014 Perşembe 16:53
Oktay'ın yorumuna yorumdur
 // Neki
Oktay'ın yorumu süper,eksiği var fazlası yok!...
11 Eylül 2014 12:33
şov uğruna mort olacaksın
 // Oktay
Şov uğruna öteki aleme göçüp gideceksin,o çok sevdiğin dövizciklerinden ayrılmak zorunda kalacaksın,kefeninden çil çil altınlar dökülecek!...
11 Eylül 2014 12:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler