YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mektuptan ‘tahliye planı’ çıktı
Davanın dünkü duruşmasına şok bir ihbar mektubu damgasını vurdu
Mektuptan ‘tahliye planı’ çıktı
12 Şubat 2011 / 08:24 Güncelleme: 12 Şubat 2011 / 08:25

Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen son duruşmaya cinayete iştirak suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanan Cem Garipoğlu’nun babası Mehmet Nida Garipoğlu, suç delillerini yok etmek, gizlemek veya değiştirmek suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan annesi Tülay Makbule Garipoğlu ile suçluyu kayırmak suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan amcası Hayyam Garipoğlu ve şirket çalışanları Habib Kurt, Mehmet Karakayalı ve Ahmet Batur katıldı.

Cem Garipoğlu ise cezaevi ile mahkeme arasındaki koordinasyonsuzluk nedeniyle getirilemedi. Mahkeme Başkanı Lüleburgaz’daki Burgaz İçki Fabrikası ile Mehmet Nida Garipoğlu’nun Avcılar’daki ofisinden alınan hard disklerin TÜBİTAK Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Merkezi ’ne gönderildiğini ancak TÜBİTAK ’ın “gerekli altyapı birim ve uzman personeli bulunmuyor ” diyerek geri gönderdiğini, delillerin Adli Tıp Kurumu tarafından incelendiğini söyledi.

Şok iddia!

Mahkemeye damgasını vuran ise Hakan Mert Aslan’ın İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gönderdiği ve mahkeme dosyasına giren ihbar mektubu oldu. Mahkeme Başkanı Mustafa Günaydın, göndericisi Hakan Mert Aslan ve alıcısı Emniyet Müdürlüğü olarak belirtilen, emniyete 23 Ekim 2010’da ulaşan iki sayfalık el yazısıyla yazılmış imzasız ihbar mektubu ve mektupta isimleri geçen Dürdane Ataseven, Nimet Kaplan, Ferdi Bayrak, Mehmet Özdemir ve Hakan Mert Aslan adındaki kişilerin polis tarafından alınan ifadelerinin mahkemeye geldiğini ve okunduğunu kaydetti. Duruşmada söz alan müdahil avukatı Rezan Epözdemir, “Dosyaya İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesinin yazısı ile gönderilen ihbar mektubunun mahkemece ciddiye alınmamasını talep ediyoruz. İddialar hayatın olağan akışına aykırı, hiçbir delil de elde edilemedi. Bu çabalar duruşmaları uzatıp, Cem ’i tahliye sürelerini düzenleyen CMK’nın 102. maddesinden tahliye ettirebilmek için”dedi. (Vatan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler