YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmetçik Vakfı Başkanı tutuklandı
'Kurban yolsuzluğu' operasyonu kapsamında, mahkemeye sevk edilen 11 kişiden 4'ü tutuklandı.
Mehmetçik Vakfı Başkanı tutuklandı
05 Ocak 2010 / 17:12 Güncelleme: 05 Ocak 2010 / 19:34

''Kurban bağışı kesim ihalelerinde yolsuzluk yapıldığı'' iddiasıyla başlatılan operasyonda gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan ve yapılan itiraz üzerine yeniden mahkemeye çıkarılan 5 kişiden, Mehmetçik Vakfı Başkanı Salih Güloğlu'nun da aralarında bulunduğu 4'ü tutuklandı.

Soruşturmayı yürüten savcılar, Ankara 10. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından daha önce serbest bırakılan 11 kişi hakkında ''tutuklanmaları amacıyla yakalanmaları'' talebiyle Ankara 26. Asliye Ceza Mahkemesi'ne başvurmuş; zanlıların serbest bırakılmasına yaptıkları itirazı yerinde gören mahkeme, Mehmetçik Vakfı Başkanı Salih Güloğlu, LÖSEV Başkanı Üstün Ezel, Deniz Feneri Derneği Başkanı Mehmet Cengiz ile Ankara Et Borsası Başkanı Faik Yavuz'un da aralarında bulunduğu 11 kişinin ''tutuklanmaları amacıyla yakalanmalarına'' karar vermişti.

Hakim karşısına çıkarılan 5 şüpheliden Mehmetçik Vakfı Başkanı Salih Güloğlu, Cengiz Baştuğhan, Akif Emre Yalçınkaya ve Arif Uzun çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Adliye çıkışında basın mensuplarının ısrarı üzerine açıklama yapan Güloğlu, tutuklanmanın şaşkınlığı içinde, "Bugüne kadar ailemin yüzünü ağartacak hiçbir davranışta bulunmadım." şeklinde konuştu. Güloğlu, böyle bir olaya adının karışmasından dolayı utanç duyduğunu söyledi.

Güloğlu, adliyeden tek başına ayrılırken, tutuklanan diğer 3 kişi ise polis minibüsüyle cezaevine götürüldü.

Mahkemeye çıkarılan 5 kişiden 1'i ise serbest bırakıldı.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler