YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmetçik Kur'an-ı Kerim'i öpüp, başına koydu
Cizre'de gerçekleştirilen arama tarama operasyonlarında, bir askerin bulduğu Kur'an-ı Kerim'i öpüp başına koyduğu anlar görüntülendi.
Mehmetçik Kur'an-ı Kerim'i öpüp, başına koydu
07 Ocak 2016 / 01:00 Güncelleme: 07 Ocak 2016 / 07:31

Cizre'deki operasyonlarda, teröristlerin karargah olarak kullandığı evlere ve sokaklara patlayıcı döşedikleri, sobaya bomba yerleştirdikleri, yatak odası ve kalorifer peteğine el yapımı patlayıcı tuzakladıkları belirlendi.

Cizre İlçe Jandarma Komutanlığı'nın gerçekleştirdiği arama tarama operasyonlarında, bir askerin bulduğu Kur'an-ı Kerim'i öpüp başına koyduğu anlar görüntülendi.

Hendeklerin kazıldığı, barikatların kurulduğu pek çok sokak ile evin patlayıcılarla tuzaklandığı, teröristlerin aynı sokakta yer alan sıralı evlerin arasında geçişleri sağlayacak tüneller kazdığı ve bu tünellere metrelerce kablo döşeyerek el yapımı patlayıcılar yerleştirdikleri tespit edildi.

Arama ve tarama faaliyetlerinde ise teröristlerin kullandığı roketatar, bomba, sobanın içine yerleştirilmiş piknik tüpü ve patlayıcı düzeneği ile çok sayıda silah ve mühimmat ile multikopter ele geçirildi.

u8uoi_1452110368_3458.jpg

 // sizinleyim
Allah yar ve yardımcınız olsun. Sizler gibi evlatlarımız var oldukça bu Ülke daim olacaktır....
07 Ocak 2016 10:44
Allahu Ekber
 // Sinan
Allah sizleri korusun Dualarımız asker ve polisimizle. Allah cc ülkemize oyun oynayanları kahru perişan etsin inşallah...
07 Ocak 2016 Perşembe 09:21
mahsallah
 // Ali
Canım feda bu vatana...
06 Ocak 2016 23:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler