YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmetçik Diyarbakır'da PKK avında
Diyarbakır-Muş karayolu Şenyayla mevkiinde teröristler tarafından kaçırılan 2 öğretmenin serbest bırakılmasının ardından bölgede hava destekli operasyonlar başlatıldı.
Mehmetçik Diyarbakır'da PKK avında
24 Eylül 2012 / 12:47 Güncelleme: 24 Eylül 2012 / 12:48

Son zamanlarda artan terör olaylarına karşı alarma geçen Mehmetçik kırsal alanda teröristlerin barınabilecekleri bölgeleri ablukaya alarak operasyon sürdürüyor.

Teröristlerin barınabileceği muhtemel bölgelerde operasyonlarına ağırlık veren Mehmetçik, dağlık ve ormanlık alanlarda PKK avına çıktı. Teröristlerin eylem yapmalarını önlemek ve etkisiz hale getirmek için yürütülen operasyonlara helikopterler de havadan destek veriyor. Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı General Galip Deniz Kışlası helikopter pistinden havalanan helikopterler operasyonların sürdüğü bölgeye özel eğitimli askerleri taşırken, arama tarama faaliyetlerinin sürdüğü bölgeler havadan helikopterler tarafından taranıyor. Kulp ilçesi ile Muş arasında bulunan Şenyayla mevkii ile birlikte Kulp-Hazro ve Lice-Bingöl kırsalında da geniş kapsamlı operasyonların sürdüğü bildirildi.

BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİNİN KARDEŞİNİ KAÇIRIP SERBEST BIRAKTI


Cumartesi günü hafta sonu tatili için gittikleri Muş'tan dönerken teröristler tarafından kaçırılan ve bir gün sonra serbest bırakılan 2 öğretmenden birinin BDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hafize İpek'in kardeşi olduğu belirtildi. İpek'in kardeşi Sezgin Fıratokut ve arkadaşı Abdullah Sozer Şenyayla mevkiinde araçları durdurularak kaçırıldıktan bir gün sonra serbest bırakıldı.

Serbest bırakılan öğretmenlerin kaçırıldıktan sonra gözlerinin bağlandığı ve ormanlık alana götürüldüklerini söyledikleri belirtildi. Öğretmenler, ilçeye döndükten sonra aileleri ve arkadaşlarına teröristlerin kendilerini 1 gün misafir ettikten sonra zarar vermeden serbest bıraktığını anlattıkları öğrenildi. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler