YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmetçik; Cudi, Kato ve Gabar dağlarını çembere a
Mehmetçik; Cudi, Kato ve Gabar dağlarını çembere a
Mehmetçik; Cudi, Kato ve Gabar dağlarını çembere a
19 Eylül 2008 / 20:10 Güncelleme: 19 Eylül 2008 / 00:00

Şırnak'ta PKK saldırılarının artması üzerine Cudi, Kato ve Gabar dağları bölgesinde PKK'ya yönelik geniş çaplı hava destekli operasyonlar başlatıldı.


Bölgede PKK'lı teröristlerin eylemlerinin artması ve bir grup PKK'lının eylem hazırlığı için bir araya geldiği duyumu üzerine Kuzey Irak sınırında bulunan Kato ve Cudi bölgesinde hava destekli operasyonlar artırıldı. Bölgeye giriş ve çıkışlar kontrollü sağlanıyor.


Cudi, Gabar ve Küpeli Dağı bölgesinde PKK lıların geçiş noktalarını ablukaya alan güvenlik güçleri Irak sınırına en yakın bölge olan Kato Dağı bölgesinde de operasyonlarını yoğunlaştırdı. Bölgede operasyonlar devam ederken PKK'lıların uzaktan kumandalı mayınlı saldırılarını önlemek için sabahın erken saatlerinden itibaren güvenlik güçleri sivil araçların geçtiği güzergahları dedektörlerle kontrol etti.


Köy korucularının da katıldığı hava destekli operasyonlarda Kato Dağı'nda ortaya çıkarılan PKK'ya ait bir çok sığınağın imha edildiği ve PKK'nın kaçış güzergahlarının tamamen kapatıldığı öğrenildi

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler