YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Öz, İsrail'e gitti Filistin'i görmezden geldi!
ABD'nin doktoru Prof. Dr. Mehmet Öz, İsrail'e gitti. İşgal altındaki Filistinliler'i görmezden geldi. Muhalif gazeteler ise Türk doktoru yerden yere vurdu
Mehmet Öz, İsrail'e gitti Filistin'i görmezden geldi!
03 Ağustos 2013 / 00:07 Güncelleme: 03 Ağustos 2013 / 00:13

Türk asıllı kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, 2010 yılında "Mavi Marmara" gemisine saldırarak insanlık suçu işleyen İsrail'i ziyaret etti. Filistinliler'e ise yüz vermedi! Colombia Üniversitesi'nde görev yapan Mehmet Öz, dünyanın en saygıdeğer doktorlarından biri oldu. Sunduğu, "The Dr. Öz Show" isimli televizyon programı ise İsrail'in de içinde bulunduğu 118 ülkede yayınlandı.

Filistinlilere yüz vermedi

Kitabı İbranice olarak da yayınlanan ve Haziran 2013'te "En iyi program" dalında Emmy ödülü alan Öz, İsrail'de halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Başarılı doktor ailesiyle birlikte geçtiğimiz Pazar günü, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun yakın dostu, Yahudi asıllı Amerikalı milyarder Sheldon Adelson'ın özel jetiyle İsrail'e gitti. Öz, Batı Şeria'nın en büyük kenti Hebron'da, işgal altındaki topraklarda Yahudi yerleşimcileri ziyaret etti. Kentin 250 bine yakın Filistinli nüfusuyla ise ilgilenmedi. Hayal kırıklığı yaşatan doktor, sayıları 800'ü anca bulan yerleşimcileri kentin sahibi olarak gösterdi. Ortaya çıkan tablo ise tartışma yarattı.

'İsrail solu' tepki verdi

İsrail' de Filistin'in işgaline karşı çıkan liberal ve sol eğilimli gazetecilerin internet gazetesi '+972 magazine' Mehmet Öz'e sert tepki gösterdi. Mehmet Öz'ün işgal gerçeğine gözlerini kapatması yerden yere vuruldu. Yapılan yorumlarda, "Öz, işgalcilerle dans etti. Şehirdeki askeri rejimin ırkçı ayrımcılığı sürdürmesini sağlayan askerleri ziyaret etti. Büyük ihtimalle bu askerler temmuz ayının başında 5 yaşındaki çocuğu tutuklayanlardı" denildi.

'Stres obez yapar'

Sağlıklı diyet önerileriyle dikkat çeken Prof. Dr. Mehmet Öz, İsrail halkının araba kullanmak yerine yürümelerini olumlu karşıladı. "Yürümeye devam" dedi ve ekledi: "Sizin burada yaptığınız gibi sürekli stres altında yaşamak, insanların aşırı yemek yemelerine ve obez olmalarına yol açabilir."

Hayranıyla buluşacak

İsrail Başbakanı Netanyahu'nun sıkı bir Öz hayranı olduğu öğrenildi. İsrail basını, Prof. Dr. Mehmet Öz'ün Netanyahu ile bir araya geleceğini ve görüşmede İsrail- Türkiye ilişkilerinin ele alınacağını belirtti. Öz'ün iki ülke arasında ilişkileri yumuşatmada aracı rol alabileceği vurgulandı.

Takvim

ÖZ KAFİR
 // ÖZ MÜSLÜMAN
Tipine baksanıza... Sanki anasını bir abd li kucaklamış. Ne Türk'e, ne de Kürt'e benziyor. İyiki de benzemiyor....
03 Ağustos 2013 Cumartesi 02:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler