YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Görmez: 'Birbirimizle daha fazla kenetleneceğiz'
Mehmet Görmez: 'Birbirimizle daha fazla kenetleneceğiz'
10 Ekim 2015 20:06
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Birbirimizle daha fazla kenetlenerek güçlenecek, akılla, ferasetle, sabırla ve duayla sıkıntıları aşacağımıza olan inancımızı daima koruyacağız" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, yaptığı yazılı açıklamada, Ankara'da meydana gelen ve onlarca vatandaşın hayatına kasteden menfur terör saldırısını, hedefine ve sahibine bakmaksızın, şiddetle kınamanın bir insanlık vazifesi olduğunu belirtti. 

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, açıklamasında şunları kaydetti: 

"Amacı ne olursa olsun, hangi ideolojik, dini ya da stratejik hedefe matuf olursa olsun, bütün terör eylemleri lanetlenmeyi hak eder. Bu tür menfur saldırılar karşısında metin bir duruş sergileyerek ve kardeşlik beyanımızı tekrarlayarak gevşemeyecek, dağılmayacak, aksine birbirimizle daha fazla kenetlenerek güçlenecek, akılla, ferasetle, sabırla ve duayla sıkıntıları aşacağımıza olan inancımızı daima koruyacağız. Yüreklerimizi dağlayan bu elim saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Hak'tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar dilerim. Milletimizin başı sağ olsun."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler